Mrazivé počasí: Česko dnes prožilo nejchladnější noc od 7. května

Průměrná teplota v Česku klesla v noci na dnešek na minus 0,6 stupně Celsia. Pod bod mrazu se dostala poprvé od 7. května. Nejchladněji bylo na severních horách. Na Jizerce v Jizerských horách dnes naměřili minus 9,5 stupně Celsia, o dvě desetiny stupně mírnější mráz byl na krkonošské Luční boudě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Uvádí to Český hydrometeorologický ústav na svém informačním webu. 

Teploty pod bodem mrazu panovaly v noci hlavně v místech se zmenšenou oblačností a slabým větrem, tedy v severovýchodní polovině Čech a na severní Moravě a ve Slezsku. Naopak relativně nejtepleji bylo na západě a jihu Čech. Například v Český Budějovicích a Tachově bylo noční minimum 3,8 stupně Celsia.

Počasí bude mrazivé i v dalších dnech. V noci na úterý by se teploty v Čechách měly podle předpovědi meteorologů pohybovat nejčastěji mezi plus třemi až minus jedním stupněm. Na Moravě a ve Slezsku bude zhruba o dva stupně chladněji.

V závěru týdne by se mělo v Česku výrazně oteplit. Na neděli meteorologové předpovídají až 23 stupňů Celsia. Mrznout by o víkendu nemělo ani v noci.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí: Do Česka se navzdory oteplení vrátí mrazy

09.04.2020 00:00 Aktualizováno Ačkoliv denní maxima vyrostla přes dvacetistupňovou hranici, příznaků zimy se Česko zatím nezbaví.…

Vymykalo se počasí v březnu? Meteorologové zveřejnili nová data pro ČR

08.04.2020 11:48 Letošní březen se s průměrnou teplotou 3,9 stupně Celsia výrazněji nevymykal z dlouhodobého průměru…

Teplé počasí dlouho nevydrží. Skokově se ochladí

07.04.2020 22:19 Aktualizováno Teploty nad 20 stupňů v Česku dlouho nevydrží. Na přelomu týdne se prudce ochladí a teploty klesnou…

Předpověď na noc a středu 8. dubna

07.04.2020 08:56 Počasí u nás bude ovlivňovat slábnoucí oblast vysokého tlaku vzduchu nad východní a střední Evropou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy