O víkendu možná dorazí tropické počasí. Přiženou se bouřky, hrozí přívalové deště

Česko má před sebou pravděpodobně první tropický víkend v tomto roce. Teploty původně měly růst až na 27 stupňů, nová předpověď ale ukazuje, že se zastaví těsně pod třicítkou. Na slunci tropickou hranici teploty pravděpodobně překonají.

Letní počasí
doporučujeme

Oteplovat se bude už v pátek. Bude polojasno, odpoledne se zejména v severovýchodní polovině území místy objeví přeháňky nebo bouřky a ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na 14 až 10 °C, nejvyšší denní teploty ale vyrostou na 23 až 27 °C. 

Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu bude na východě a jihovýchodě kombinace vysokých teplot a vlhkosti navozovat pocit dusna.

A to stejné bude platit i v sobotu, kdy bude polojasno až oblačno a v odpoledních hodinách na většině území objeví přeháňky, místy bouřky, ojediněle i silné s přívalovými srážkami. Nejnižší noční teploty porostou na 16 až 12 °C, nejvyšší denní teploty pak vystoupají na 25 až 29 °C.

A o moc chladněji nebude ani v neděli, kdy bude sice oblačno a objeví se četné přeháňky a místy i silné bouřky s přívalovými srážkami, nejnižší noční teploty ale porostou na 17 až 13 °C a nejvyšší denní teploty na 23 až 27 °C. 

I v neděli podle meteorologů hrozí, že bude kombinace vysokých teplot a vlhkosti navozovat pocit dusna.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silná bouřka se prohnala jižní Moravou: Zlámané stromy, člun na přehradě v…

11.07.2020 09:30 Aktualizováno Bouřka provázená silným větrem, která přecházela v noci přes území jižní Moravy, lámala hlavně…

Meteorologové s horkým létem nepočítají. Bude chladné počasí, dovolené…

11.07.2020 07:00 Do poloviny srpna se budou v Česku střídat chladnější a teplejší období, což je pro středoevropské…

Česko zažilo nejteplejší den roku, bylo přes 34 stupňů

10.07.2020 21:39 Aktualizováno Dnešek je zatím nejteplejším dnem letošního roku. Teplotní rekordy ale padly jen na šesti místech v…

Předpověď na noc a sobotu 11. července

10.07.2020 12:40 Studená fronta se bude vlnit a zvolna postupovat z našeho území dále k východu. Za ní k nám začne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy