Počasí: Česko se probudilo do mrazivého rána, teploty spadly hluboko pod nulu

Dnešní noc v Libereckém kraji byla zřejmě nejstudenější v končící zimě. Astronomicky je sice už jaro, pod minus pět stupňů Celsia ale i tak klesla v noci teplota v kraji v nížinách a na Jizerce v Jizerských horách bylo minus 16,8 stupně, vyplývá z údajů Českého hydrometeorologického ústavu. Teplota v noci klesla na Šumavě místy pod minus 16 stupňů Celsia, na Jezerní slati pak bylo ráno dokonce minus 22,1 stupně.

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

"Nemám to podpořené daty, ale byla to s největší pravděpodobností nejchladnější v tomto roce," uvedl Martin Hynčica z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Obdobě studená by podle něj měla být i noc na úterý. "Bude v podstatě stejná, možná plus minus jeden stupeň," dodal.

V Plzeňském kraji byl dnes jeden z nejchladnějších dnů letošního roku, ale i celé uplynulé zimy. Na několika místech překonalo počasí dosavadní teplotní minima pro dnešní den.

Na šumavských slatích klesla rtuť teploměru k téměř minus 20 stupňům - u Hojsovy Stráže na minus 19,8 stupně a na Březníku u Modravy minus 19,4 stupně, řekl dnes Martin Adamovský z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Vedle Jezerní slati byl silný mráz Horské na Kvildě, kde naměřili minus 19,8 stupně Celsia. V pražském Klementinu bylo minus 2,7 stupně.

"I v příštích dnech k nám bude proudit studený vzduch od severovýchodu, navíc na východě území bude foukat čerstvý vítr, který bude pocitově snižovat už tak dost nízké teploty," uvedli meteorologové. Nejchladnější by měla být noc z úterý na středu. Postupně ale začne příliv studeného vzduchu slábnout a v druhé polovině týdne se oteplí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí: Kdy Česko zasáhnou první jarní bouřky?

05.04.2020 19:22 Aktualizováno Příští týden se v Česku rapidně oteplí. Teploty se v maximech budou celý týden držet nad 20 stupni.…

Předpověď na noc a pondělí 6. dubna

05.04.2020 08:17 Kolem tlakové výše nad východní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, informuje portal…

Meteorologové mění předpověď: Počasí bude teplejší než se myslelo

04.04.2020 17:50 Aktualizováno Příští týden do Česka přijde to pravé jaro. Teploty ale porostou výše, než se původně uvádělo.…

Počasí: Zesílí vítr. Bude to foukat hlavně na severu Čech, varují…

04.04.2020 16:34 Meteorologové upozorňují na silný vítr, který se může v noci na pondělí a v pondělí vyskytovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy