Mrazivé počasí v Česku. Meteorologové řekli, kdy vytáhnout zimní bundy

Česko má před sebou poslední tropický týden. Ten v září vystřídá ochlazení, které se bude postupně prohlubovat. Meteorologové navíc už nyní předpovídají, kdy by se v Česku mohly objevit první mrazy.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle dlouhodobé předpovědi počasí serveru AccuWeather by po posledním tropickém týdnu měly v první školní dny teploty vystoupat na nejvýše 22 stupňů a navíc by se měly objevit přeháňky a déšť.

Povinnou výbavu školáků tak pravděpodobně doplní pláštěnka nebo deštník. Deštivé počasí se v Česku udrží několik dní, druhý zářijový týden by se ale mělo opět objevit slunce.

Ani to ale nevydrží. Dlouhodobé předpovědi zahraničních meteorologů ukazují, že od poloviny září začnou teploty opět klesat a navíc se přiženou podzimní deště. Ke konci září se sice mírně vyjasní, rtuť na teploměru ale ještě o něco málo klesne.

Na přelomu září a října by podle meteorologů mělo být během dne v průměru zhruba 14 stupňů, v noci pak teploty spadnou až téměř k bodu mrazu. Několik dní by se měly držet kolem 3 stupňů.

Mezi 10. až 15. říjnem se následně oteplí. Teploty vyrostou opět téměř ke 20 stupňům, tento rok už ale naposledy. Ke konci měsíce začnou denní maxima klesat k 15 a poté k 10 stupňům a na konci října by podle meteorologů mělo v noci mrznout. Teploty spadnou na -1 stupeň.

Zde se udrží prakticky po celý listopad, denní teploty ale budou silně kolísat. Z 10 stupňů postupně spadnou až na pět, v polovině listopadu se ale opět vrátí na desetistupňovou hodnotu.

Dlouhodobé výhledy počasí nemusí být přesné a podle meteorologů by měly sloužit spíše orientačně, přesto lze předpokládat, že letošní podzim bude minimálně v Česku z hlediska teplot chladnější, než tomu bylo v minulých letech.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pátek 20. září

19.09.2019 09:27 Ve studeném vzduchu se bude zvolna přesouvat přes střední Evropu k jihovýchodu tlaková výše,…

Počasí přinese teploty pod nulou. Víme, kdy udeří mrazy

19.09.2019 08:30 Česko se tento týden potýká s citelným ochlazením, hned ten příští se ale opět oteplí. Nárůst…

Počasí příští týden? Přinese jedno velké překvapení

18.09.2019 23:05 Aktualizováno Česko svírá tento týden studené počasí. Teploty v noci spadnou až na 2 stupně, během dne se mohou…

Předpověď na noc a čtvrtek 19. září

18.09.2019 08:59 Po přední straně tlakové výše nad Britskými ostrovy k nám bude i nadále proudit studený vzduch od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama