Počasí si došlápne na řidiče. Meteorologové řekli, do kdy přezout gumy

Povinnost přezout letní gumy na zimní je sice zakotvená v zákonech, řidičům ale poskytuje prakticky volnou ruku. Pokud není sníh nebo led na silnici, nic je nenutí přezouvat pneumatiky ke konci října a začátku listopadu. Meteorologové ale už nyní ví, kdy se může objevit na silnicích první náledí.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Zákon stanoví, že řidiči jsou povinni mít zimní gumy od začátku listopadu, pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. To v praxi znamená, že pokud je podzim teplý, lze na letních pneumatikách jezdit klidně i v prosinci.

Letos to ale nebude ten případ. Meteorologové totiž ví, který den se v Česku může poprvé objevit náledí, a tedy den, kdy by měli řidiči jedoucí převážně v noci nebo brzo ráno mít přezuto.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu je tím dnem už tato neděle. Právě v noci na pondělí se může podle meteorologů v noci v Čechách začít tvořit náledí.

Ani noc ze soboty na neděli se ale neobejde bez mrazivých hodnot. Nejnižší noční teploty totiž klesnou na +3 až -1 °C. A nejvyšší denní teploty vystoupají jen na 5 až 9 °C. 

Během noci se už příliš oteplovat nebude. I v dalších dnech se budou objevovat mlhy a nejnižší noční teploty spadnou na 7 až 3 °C, v průběhu příštího týdne až na 0 °C. 

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí: Žene se první vydatné sněžení. Výstraha rozšířena

12.11.2019 22:11 Aktualizováno První výraznější sněžení, které Česko čeká dnes večer, se bude týkat i Jablonecka, Semilska,…

Začal nejhorší listopadový týden? Předpověď počasí do konce podzimu

12.11.2019 21:59 Aktualizováno Počasí v příštích týdnech nijak nevybočí z normálních hodnot. Ochlazovat se bude postupně,…

Předpověď na noc a středu 13. listopadu

12.11.2019 09:35 Počasí u nás bude ovlivňovat frontální vlna spojená s tlakovou níží, která se bude postupně…

Oteplí se? Počasí o víkendu překvapí

12.11.2019 08:35 Zatímco v průběhu týdne bude Česko sužovat náledí a místy i sněžení, o víkendu se nečekané oteplí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama