Počasí si došlápne na řidiče. Meteorologové řekli, do kdy přezout gumy

Povinnost přezout letní gumy na zimní je sice zakotvená v zákonech, řidičům ale poskytuje prakticky volnou ruku. Pokud není sníh nebo led na silnici, nic je nenutí přezouvat pneumatiky ke konci října a začátku listopadu. Meteorologové ale už nyní ví, kdy se může objevit na silnicích první náledí.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Zákon stanoví, že řidiči jsou povinni mít zimní gumy od začátku listopadu, pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. To v praxi znamená, že pokud je podzim teplý, lze na letních pneumatikách jezdit klidně i v prosinci.

Letos to ale nebude ten případ. Meteorologové totiž ví, který den se v Česku může poprvé objevit náledí, a tedy den, kdy by měli řidiči jedoucí převážně v noci nebo brzo ráno mít přezuto.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu je tím dnem už tato neděle. Právě v noci na pondělí se může podle meteorologů v noci v Čechách začít tvořit náledí.

Ani noc ze soboty na neděli se ale neobejde bez mrazivých hodnot. Nejnižší noční teploty totiž klesnou na +3 až -1 °C. A nejvyšší denní teploty vystoupají jen na 5 až 9 °C. 

Během noci se už příliš oteplovat nebude. I v dalších dnech se budou objevovat mlhy a nejnižší noční teploty spadnou na 7 až 3 °C, v průběhu příštího týdne až na 0 °C. 

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová předpověď počasí ukazuje, kdy se vrátí mrazy

18.11.2019 10:14 Aktualizováno Česko čeká v následujících dnech nezvyklé teplo. Podle meteorologů ale dlouho nevydrží, některé…

Počasí do konce listopadu bude mimořádné

18.11.2019 08:38 Konec listopadu v Česku bude mimořádně teplý a tento týden bude až 14 stupňů Celsia. V noci ale…

Předpověď počasí do konce roku: Kdy bude nejchladněji?

18.11.2019 00:02 Aktualizováno Počasí se v příštích týdnech přehoupne z podzimního na zimní. Největší zima bude v prvním…

Jarní počasí v listopadu. Bylo tepleji než před 30 lety, padaly rekordy

17.11.2019 18:25 Letošní 17. listopad je výrazně teplejší než před 30 lety, kdy policejní násilí proti studentům na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama