Počasí: Sníh v Česku? Meteorologové nemají dobré zprávy

Ačkoliv se prudce ochladilo a teploty mohou klesat i pod nulu, sněhu se zatím dočkáme pouze ve vyšších polohách. Podle dlouhodobé předpovědi počasí se dokonce zdá, že v nížinách letos sníh nemusí napadnout vůbec.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Zimní počasí v Praze
doporučujeme

Teploty během dne postupně v příštích týdnech klesnou až na 6 stupňů a v noci i pod bod mrazu. Oteplovat se už do konce roku příliš nebude, zároveň se ale zdá, že na tu pravou zimu si ještě pár měsíců počkáme.

V příštích dvou týdnech by měly denní teploty dosahovat ještě zhruba 6 až 10 stupňů, poté se postupně propadnou na zhruba 5 stupňů, kde se udrží po zbytek listopadu.

Noční teploty budou klesat ještě víc. Podle meteorologů by mohly už tento týden klesnout několik stupňů pod bod mrazu. Do konce listopadu se pak může ještě více ochladit.

Meteorologové zároveň očekávají, že s příchodem listopadu začne na horách padat sníh. Do nížin by se ale ještě dostat neměl, minimálně do prosince.

Na přelomu listopadu a prosince sice teploty na pár dní vyrostou až na 10 stupňů, poté ale klesnou opět zhruba na 5 stupňů. 

Prosinec bude sice studený, mrazivý by ale měl být jen v noci, kdy teploty klesnou až na -4 stupně. Během dne by se však teploty měly udržet nad nulou, a to zhruba na pěti stupních.

Odhad Evropského centra pro střednědobou předpověď (ECMWF) totiž počítá s tím, že nad Evropou bude oblast vyššího tlaku vzduchu, což znamená mírnější zimu.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová předpověď počasí ukazuje, kdy se vrátí mrazy

18.11.2019 10:14 Aktualizováno Česko čeká v následujících dnech nezvyklé teplo. Podle meteorologů ale dlouho nevydrží, některé…

Počasí do konce listopadu bude mimořádné

18.11.2019 08:38 Konec listopadu v Česku bude mimořádně teplý a tento týden bude až 14 stupňů Celsia. V noci ale…

Předpověď počasí do konce roku: Kdy bude nejchladněji?

18.11.2019 00:02 Aktualizováno Počasí se v příštích týdnech přehoupne z podzimního na zimní. Největší zima bude v prvním…

Jarní počasí v listopadu. Bylo tepleji než před 30 lety, padaly rekordy

17.11.2019 18:25 Letošní 17. listopad je výrazně teplejší než před 30 lety, kdy policejní násilí proti studentům na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama