Počasí: Sníh v Česku? Meteorologové nemají dobré zprávy

Ačkoliv se prudce ochladilo a teploty mohou klesat i pod nulu, sněhu se zatím dočkáme pouze ve vyšších polohách. Podle dlouhodobé předpovědi počasí se dokonce zdá, že v nížinách letos sníh nemusí napadnout vůbec.

Zimní počasí v Praze
doporučujeme

Teploty během dne postupně v příštích týdnech klesnou až na 6 stupňů a v noci i pod bod mrazu. Oteplovat se už do konce roku příliš nebude, zároveň se ale zdá, že na tu pravou zimu si ještě pár měsíců počkáme.

V příštích dvou týdnech by měly denní teploty dosahovat ještě zhruba 6 až 10 stupňů, poté se postupně propadnou na zhruba 5 stupňů, kde se udrží po zbytek listopadu.

Noční teploty budou klesat ještě víc. Podle meteorologů by mohly už tento týden klesnout několik stupňů pod bod mrazu. Do konce listopadu se pak může ještě více ochladit.

Meteorologové zároveň očekávají, že s příchodem listopadu začne na horách padat sníh. Do nížin by se ale ještě dostat neměl, minimálně do prosince.

Na přelomu listopadu a prosince sice teploty na pár dní vyrostou až na 10 stupňů, poté ale klesnou opět zhruba na 5 stupňů. 

Prosinec bude sice studený, mrazivý by ale měl být jen v noci, kdy teploty klesnou až na -4 stupně. Během dne by se však teploty měly udržet nad nulou, a to zhruba na pěti stupních.

Odhad Evropského centra pro střednědobou předpověď (ECMWF) totiž počítá s tím, že nad Evropou bude oblast vyššího tlaku vzduchu, což znamená mírnější zimu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pondělí 21. září

20.09.2020 11:48 Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad východní Evropou, informuje portal.chmi.cz.

Předpověď na noc a neděli 20. září

19.09.2020 13:00 Počasí u nás bude nadále ovlivňovat tlaková výše nad severovýchodní Evropou, informuje portal.chmi…

Počasí překonávalo rekordy. Bylo přes 30 stupňů

15.09.2020 17:53 Na 37 stanicích v Česku dnes zaznamenali tropický den, tedy alespoň 30 stupňů Celsia. Nejtepleji…

Srpnové průtoky v tocích byly nadprůměrné

14.09.2020 11:15 Srpnové průtoky v tocích, které monitoruje brněnská pobočka Českého hydrometeorologické ústavu …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama