Počasí: V příštích týdnech bude vedro, pak se podle meteorologů ochladí

Přelom června a července bude zřejmě horký. Zároveň ale budou přetrvávat bouřky se silnými dešti.

Letní počasí
doporučujeme

Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi.

V příštích týdnech budou teploty na úrovni dlouhodobého průměru pro toto období, nebo i mírně nad ním. V tomto týdnu se budou teploty přes den vytrvale držet nad dvacítkou a i noci budou teplé.

"V druhém a třetím předpovědním týdnu se týdenní teploty příliš měnit nebudou, což znamená, že se do začátku července budou udržovat na rozhraní normálních a nadnormálních teplot. K mírnému poklesu týdenních teplot dojde až v závěru předpovědního období," uvedli meteorologové.

Meteorologové ale také očekávají další bouřky a vydatné srážky. "Během předpovědního období (do 12. července) se budou týdenní srážkové úhrny snižovat, ovšem stále by se měly pohybovat kolem dlouhodobého normálu, přičemž může docházet ke střídání suchých a vlhkých několikadenních období," oznámili pracovníci ČHMÚ.

Bouřky trápí Česko od uplynulého víkendu. Na přelomu minulého a tohoto týdne přívalové deště zvedly hladiny řek ve východní polovině republiky. Nejvíce škody velká voda napáchala na Uničovsku a Šumpersku v Olomouckém kraji.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po horkém pátku se ochladí. Příští týden tropické počasí nečekejme

09.07.2020 22:10 Aktualizováno Česko má před sebou nejteplejší den tohoto a možná i příštího týdne. Zatímco v pátek teploty…

Počasí na víkend: Prudce se ochladí. Během dne budou teploty jako na konci…

09.07.2020 22:08 Aktualizováno Česko zažije o víkendu ne až tak běžný úkaz. Zatímco v pátek se v noci dočkáme teplot až kolem 16…

Předpověď na noc a pátek 10. července

09.07.2020 13:00 Před studenou frontou, která bude postupovat přes Německo nad naše území, k nám vyvrcholí příliv…

Letošní červen byl nejdeštivější za posledních 60 let

08.07.2020 14:12 Letošní červen byl nejdeštivější za posledních zhruba 60 let. V Česku spadlo 151 milimetrů srážek,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy