Počasí: Zesílí vítr. Bude to foukat hlavně na severu Čech, varují meteorologové

Meteorologové upozorňují na silný vítr, který se může v noci na pondělí a v pondělí vyskytovat zejména na severu Čech a v oblasti Českomoravské vrchoviny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Větrný rukáv
doporučujeme

V místech, kde bude platit výstraha vydaná Českým hydrometeorologickým ústavem, se čeká čerstvý vítr s nárazy o rychlosti kolem 20 metrů za sekundu (70 kilometrů za hodinu), uvádějí meteorologové na twitteru.

Na webu uvedli meteorologové, že výstraha bude platit pro Frýdlantský výběžek v Libereckém kraji od druhé poloviny noci z neděle na pondělí až do pondělního večera. Výstraha má ale jen nízký stupeň nebezpečí.

Meteorologové uvádějí, že vítr by podle předpokládané síly mohl poškozovat stromy a lesy, případně způsobit i menší škody na budovách. Hrozit může i nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné jsou komplikace v dopravě.

Doporučují se zajistit okna a dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty či zabezpečit skleníky. Lidé mají venku dbát zvýšené opatrnosti, stejně jako při řízení vozidel. Na horách se mají omezit túry a lidé by se neměli vydávat zejména do hřebenových partií.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď: Letní počasí si vezme pauzu

24.05.2020 22:04 Aktualizováno Původně se zdálo, že po víkendovém ochlazení se příští týden vrátí teploty kolem 25 stupňů. Nová…

Počasí příští týden: Ochladí se. Teploty spadnou až na 11 stupňů

24.05.2020 08:33 Teploty během dne spadnou příští týden až na 11 stupňů. Častěji se také budou objevovat přeháňky a…

Meteorologové zvyšují výstrahu: Velmi silné bouřky a vítr bičují Česko

23.05.2020 22:01 Aktualizováno Přes jižní Čechy postupuje pásmo bouřek provázené zejména přívalovým deštěm. Na stanici Temelín…

Předpověď na noc a sobotu 23. května

22.05.2020 11:48 Přes střední Evropu bude přecházet k východu frontální systém, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy