Podrobná předpověď počasí na podzim: Deště si moc neužijeme, ochlazení ano

Česko čeká relativně teplý vstup do podzimu. Během září se teploty ještě udrží nad průměrem, pak se ale začne více ochlazovat a denních teplot kolem 10 stupňů bychom se mohli dočkat už v říjnu. Podle dlouhodobé předpovědi počasí pak mohou v listopadu přijít první ranní mrazíky.

Podzim
doporučujeme

Teploty na začátku září se budou pohybovat v nadprůměrných hodnotách. Během prvního týdne vyrostou v maximech ojediněle až k 26 stupňům, od druhého týdne ale začnou postupně klesat.

I přesto by se v průběhu druhého a třetího zářijového týdne měly držet nad hranici 20 stupňů. Ukazuje to dlouhodobá podrobná předpověď serveru AccuWeather.com.

Ještě níže klesnou ke konci září. Teploty by se poslední týden prvního školního měsíce měly držet v průměru kolem 16 stupňů, zároveň nás čeká deštivé počasí.

To přetrvá i do začátku října, kdy ho v polovině prvního týdne vystřídá polojasné až oblačné počasí a teploty rostoucí k 17 stupňům. Zde se podle meteorologů udrží následující dva týdny.

Ke konci října se začne citelně ochlazovat. V průběhu posledního týdne měsíce by rtuť teploměru měla během dne ukazovat teploty kolem 10 stupňů. 

V listopadu nás čeká další ochlazení a mohou se objevit první ranní mrazíky, a to hned první týden, kdy teploty během dne sice zůstanou kolem 9 stupňů, v noci ale klesnou k nule.

V průběhu druhého listopadového týdne se denní teploty ještě o dva, tři stupně sníží, noční teploty by se ale měly pohybovat nad nulou. K rapidnějšímu ochlazení poté dojde od poloviny listopadu.

Teploty by podle dlouhodobé předpovědi měly klesat zhruba k 6 stupňům. Během noci by se pak opět mohly pohybovat kolem nuly. Obecně ale platí, že předpovědi na takto dlouhý časový úsek je třeba pouze jako orientační.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zasáhnou silné deště. Meteorologové kvůli počasí zvažují výstrahu

25.09.2020 08:20 O víkendu zasáhne Českou republiku citelné ochlazení doprovázené vydatnými dešti. Meteorologové by…

Předpověď na noc a pátek 25. září

24.09.2020 12:18 Přes naše území bude postupovat zvolna k východu zvlněná studená fronta, uvedl portal.chmi.cz.

Teploty mohou příští týden v noci spadnou k nule, ukazuje předpověď počasí

24.09.2020 08:34 Do Česka dorazí podzimní počasí. V průběhu příštího týdne teploty během dne klesnou pod současné…

Předpověď na noc a čtvrtek 24. září

23.09.2020 15:33 Ze západní do střední Evropy bude postupovat studená fronta a ve čtvrtek večer začne ovlivňovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama