Předpověď počasí do konce roku: Dočká se Česko letos bílých Vánoc?

Prvního sněhu by se letos Češi měli dočkat ve středních a nižších polohách až v prosinci. Po dlouhé době se ale také zdá, že by letošní Vánoce nemusely být na blátě, ale na sněhu. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi počasí amerických meteorologů.

Zimní počasí v Praze
doporučujeme

Na začátku listopadu se podle meteorologického serveru AccuWeather dočkáme ještě mírného oteplení podobného tomu, které přijde na konci tohoto týdne. Teploty místy vystoupají k téměř 15 stupňům. Poté se ale ochladí a na konci prvního týdne klesnou denní teploty k 11 stupňům.

V druhém listopadovém týdnu se dočkáme výraznějšího ochlazení. Denní maxima totiž budou šplhat pouze ke zhruba sedmi stupňům nad nulou. V následujícím týdnu se ale opět dočkáme oteplení.

Teploty během dne totiž vyrostou opět k 10 stupňům. Polojasné až oblačné počasí panující od začátku měsíce ale vystřídají přeháňky a déšť. Ty nás budou doprovázet i v posledním listopadovém týdnu, kdy se opět výrazně ochladí. 

Konec listopadu a začátek prosince se ponese v duchu teplot dosahujících v maximech zhruba sedmi stupňů. Teploty v noci by ale s občasným výjimkami neměly zatím pravidelně klesat pod bod mrazu.

Začátek prosince bude nezvykle teplý. Během prvního týdne by podle dlouhodobé předpovědi měly teploty růst ještě k 10 stupňům. Od druhého týdne se ale citelně ochladí a denní maxima se propadnou na zhruba 3 stupně. V noci navíc teploty začnou výrazněji klesat pod bod mrazu a déšť vystřídá první větší sněžení.

V průběhu třetího a čtvrtého prosincového týdne budou denní maxima sahat jen ke 2 stupňům, noční teploty se naopak propadnou až na -6. Nadále se budou objevovat sněhové přeháňky a Česko by letos po dlouhé době mohlo začít bílé Vánoce.

V samotném závěru roku se ale dalšího přívalu sněhu nedočkáme. Pátý prosincový týden sice denní teploty spadnou až k nule, meteorologové ale očekávají spíše polojasné počasí s minimem nového sněhu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Do Česka přišla tento týden zima. Mráz potrápil řidiče i chodce

05.12.2020 16:34 Sníh, mrazy a klouzavé chodníky a silnice potrápili tento týden řadu Čechů. Podívejte se, jak…

Výstraha: Víkend bude velmi větrný, sever Čech zasáhne orkán

04.12.2020 12:36 Silný vítr, který má ode dneška do pondělního rána vát v Česku, může na horách na severu země…

Předpověď na noc a sobotu 5. prosince

04.12.2020 08:46 Nad Německem se bude vlnit studená fronta, před ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, uvedl…

Sněžení komplikuje dopravu. D1 u Brna stojí kvůli nehodě kamionu, desítky…

03.12.2020 13:48 Aktualizováno Dálnice D1 u Brna ve směru na Ostravu je kvůli vyprošťování nákladního vozu po nehodě uzavřena,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama