Předpověď počasí: Houby rostou díky dešti. Kde najdete nejlepší úlovky?

Počasí posledních dní bylo pořádně deštivé. A i když to nepotěšilo ty, kteří chtěli vyrazit na tůry, houbaři se radují! Díky vlhkým podmínkám totiž začínají růst houby. Pršet by navíc mělo i v nejbližších dnech, i když půjde spíše o mírnější přeháňky. 

Přidejte svůj názor

Houby
doporučujeme

Sociální sítě se začínají plnit fotografiemi houbařských úlovků, Není se co divit, počasí posledních dní houbařům přeje. Podle meteorologů několik srážkových epizod posledních 15 dnů přineslo významné srážky zejména na Moravu.

„Jednalo se jak o srážky trvalé a plošně rozsáhlé, tak o lokální bouřky. Nejvíce srážek za toto období zaznamenaly stanice Zlín 167,2 mm, Hošťálková 163,8 mm a Vsetín 150,2 mm. Celá řada stanic v Čechách pak naměřila jen okolo 20 mm srážek,“ uvádí ČHMU.

Češi se proto vydali do lesů a radí, kde se dají najít houby. „Horažďovice - zatím jen masáci a pýchavky, na hříbky čekám,“ hlásí pan Pepa. To na Vysočině u Jihlavy už rostou i praváci. Pan Tomáš se pochlubil, že s otcem v lese našli celkem 113 praváků, ale i kozáky a křemenáče. „V lese jsme nechali mnoho malých praváčků, dost napršelo,“ láká další nadšené houbaře.

Pořádné úlovky hlásí také lidé z Bojkovic, ale třeba také na Blanensku, kolem Nového Města na Moravě i v podkrušnohoří nebo v Brdech. Pokud jste prozatím neměli štěstí, nezoufejte. Díky přeháňkám a poměrně teplému počasí by se houby brzy měly objevit i na dalších místech republiky.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Přes den oblačno až polojasno, na severozápadě a na severu ojediněle, na horách místy přeháňky, na Moravě a ve Slezsku zpočátku až jasno. V průběhu odpoledne a večera ubývání oblačnosti na celém území až do vyjasnění. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C. Zpočátku slabý, postupně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na pátek (00-24):
Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Během dne od severozápadu přibývání oblačnosti a k večeru na severu místy, jinde jen ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Slabý, během dne přechodně mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na sobotu (00-24):
Zpočátku oblačno a ojediněle přeháňky. Během dne od severu ubývání oblačnosti na polojasno až skoro jasno. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, na severu až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Slabý severní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Skoro jasno až polojasno, postupně až oblačno a ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný západní vítr 2 až 5 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Většinou polojasno, na severu ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty zpočátku 11 až 7 °C, postupně 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 21 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí v říjnu a listopadu? Nová předpověď

22.09.2019 16:29 Aktualizováno Příští týden se Česko ještě dočká oteplení, poté se ale vrátí studené podzimní počasí. Ochlazovat…

Předpověď počasí na noc a pondělí 23. září

22.09.2019 08:41 Ze západní Evropy postoupí do Čech studená fronta a bude se zvolna rozpadat, informuje portal.chmi…

Počasí bude příští týden stát za to. Česko si ho užije

21.09.2019 23:20 Aktualizováno Příští týden se po uplynulých chladných dnech dočkáme oteplení. Noční teploty stoupnou až o zhruba…

Podzim vtrhne do Česka. Jaké bude počasí? Dlouhodobá předpověď zde

21.09.2019 18:47 Aktualizováno Období od 23. září do 20. října 2019 by mělo být podle meteorologů teplotně i srážkově spíše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama