Předpověď počasí: Kdy v Česku udeří zima?

Počasí se v příštích týdnech přehoupne z podzimního na zimní. Největší zima bude v prvním prosincovém týdnu, kdy bude přes den v průměru kolem tří stupňů nad nulou a v noci v průměru kolem minus jednoho stupně.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zimní počasí v Praze
doporučujeme

V průběhu následujících dvou týdnů by se denní maxima měla pohybovat mezi 6 až 10 stupni. Teploty v noci mohou klesat až k nule či několik stupňů pod ní.

Vyplývá to z výhledu počasí, který zveřejnil server AccuWeather. Zlom přijde podle Českého hydrometeorologického ústavu v prosinci, kdy denní teploty klesnou ještě více, a to až na tři stupně.

Podobné počasí se podle meteorologů udrží zhruba dva týdny, poté se opět mírně oteplí. V polovině prosince by tak denní maxima mohla stoupat až na 7 stupňů.

V období kolem Vánoc by teploty měly opět padnout, a to na zhruba tři stupně. V noci se ale ochladí citelněji a teploty mohou v posledním prosincovém týdnu klesnout až na -6 stupňů.

Co se sněžení týče, poslední prosincový týden by na něj měl být bohatší než zbytek prosince. Po dlouhé doby by se tak Česko mohlo dočkat Vánoc či Silvestra na sněhu.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na počasí o víkendu. Meteorologové zvažují výstrahu

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Ačkoliv má být víkend z hlediska počasí oproti posledním dnům podstatně teplejší, přesto se…

Většinu Česka zasype sníh, ukazuje nová předpověď počasí

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Na Česko se řítí sněžení, které pokryje bílou nadílkou většinu našeho území. Česko se tak po teplém…

Startuje lyžařská sezona, jako první se rozjely vleky v Jeseníkách

06.12.2019 16:44 V Česku díky umělému zasněžování začala lyžařská sezona. Jako první se dnes rozjely vleky v…

Výstraha: Česko pokryje ledovka, nejdéle vydrží na Olomoucku a Zlínsku

06.12.2019 13:27 Na silnicích a chodnících ve východní polovině ČR se bude v noci na sobotu a v sobotu dopoledne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama