Předpověď počasí na měsíc: Teď je krásně, bude mnohem hůř

Počasí bude v listopadu teplotně nestálé. Zatímco během dne teploty sotva překročí 10 stupňů, v noci budou klesat pod nulu. Vyplývá to z předpovědi počasí meteorologů z AccuWeather.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Podzim
doporučujeme

V příštím týdnu by měly denní teploty dosahovat ještě zhruba 10 stupňů, poté se postupně propadnou na 5 až 8 stupňů, kde se udrží po zbytek listopadu.

Noční teploty budou klesat ještě víc. Podle meteorologů by mohly už tento týden klesnout několik stupňů pod bod mrazu. Do konce listopadu se pak může ještě více ochladit.

Meteorologové zároveň očekávají, že v listopadu začne na horách padat sníh. Do nížin by se ale ještě dostat neměl, minimálně do prosince.

Na přelomu listopadu a prosince sice teploty na pár dní vyrostou až na 10 stupňů, poté ale klesnou opět zhruba na 5 stupňů. 

"V následujících čtyřech týdnech se očekávají teploty většinou na horní hranici běžných hodnot pro danou roční dobu, v závěru měsíce i nad touto hranicí. Celkově budou teploty do konce listopadu slabě nadnormální nebo normální," uvedli meteorologové.

Týdenní průměry denních teplot budou pro příští týden kolem osmi až deseti stupňů Celsia, v dalších týdnech kolem pěti až osmi. Průměrné noční teploty klesnou nejdříve ke dvěma, ve třetím předpovědním týdnu pak k nule.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 4. listopadu do 1. prosince je 2,8 stupně Celsia. Nejtepleji bylo podle záznamů vedených od roku 1951 v roce 2006 s průměrem 6,7 stupně, zatím nejnižší průměr minus 0,8 stupně Celsia zaznamenali meteorologové v roce 1965.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí: Dorazila vichřice, hřebeny Krkonoš jsou zaváté. Horská služba…

15.11.2019 10:39 Některé cesty na hřebenech Krkonoš jsou zaváté po nedávném sněžení se silným větrem. Meteorologové…

Vichřice vtrhla do Česka, lanovka na Ještěd zastavena

15.11.2019 09:46 Kvůli silnému větru nejezdí od rána kabinová lanovka na Ještěd v Liberci. Vítr na horní stanici…

Předpověď na noc a sobotu 16. listopadu

15.11.2019 08:50 Po přední straně rozsáhlé brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou přes naše území přejde…

Počasí příští týden rozdělí Česko. Půlka země se může radovat

15.11.2019 08:33 Česká republika má před sebou teplý víkend, během kterého by teploty neměly klesnout pod bod mrazu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama