Předpověď počasí na Vánoce a Silvestra část Čechů nepotěší

Vánoční svátky se kvapem blíží a do konce roku zbývá už jen několik posledních týdnů. Spolu s tím se stále jasněji rýsuje předpověď počasí, které bude v závěru prosince panovat na našem území. Dobré zprávy ale meteorologové nemají.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Následující dny se s výjimkou víkendu ponesou v podobném teplotním duchu jako ty poslední. Teploty během noci klesnou pod bod mrazu, přes den se ale udrží nad nulou. Se sněžením se navíc počítá většinou jen ve vyšších polohách.

Zlom přijde podle serveru AccuWeather během vánočního týdne, kdy by se mělo oteplit až na 7 stupňů. Naopak poslední prosincový týden se ochladí a denní teploty se budou pohybovat kolem nuly. Rovněž se dočkáme větších mrazů a hustějšího sněžení.

Zatím se nezdá, že bychom se na Vánoce měli nedočkat sněhu, ačkoliv Český hydrometeorologický ústav uvádí, že mrazivé dny se do Česka přiženou už během vánočních svátků.

Dosavadní předpovědi ale zatím spíše nahrávají tomu, že Vánoce budou relativně teplé či se bude rtuť teploměru pohybovat kolem nuly. Nečekají nás tak ani mrazivé a zasněžené svátky, ani přehnaně teplé.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většinu Česka zasype sníh, ukazuje nová předpověď počasí

05.12.2019 22:15 Aktualizováno Na Česko se řítí sněžení, které pokryje bílou nadílkou většinu našeho území. Česko se tak po teplém…

Předpověď na noc a pátek 6. prosince

05.12.2019 09:14 Před studenou frontou, která bude postupovat ze západní do střední Evropy, k nám bude ve vyšších…

Velká předpověď počasí do jara: Jaká bude letošní zima?

04.12.2019 22:00 Aktualizováno Česko už tento týden zasáhne pravé zimní počasí. Teploty během noci padají pod nulu a místy napadl…

Předpověď na noc a čtvrtek 5. prosince

04.12.2019 08:58 Kolem tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama