Počasí v říjnu a listopadu? Nová předpověď

Příští týden se Česko ještě dočká oteplení, poté se ale vrátí studené podzimní počasí. Ochlazovat by se ale podle meteorologů mělo postupně a počasí v následujících měsících lecčím překvapí.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Počasí
doporučujeme

Podle meteorologů ze serveru AccuWeather by teploty letos během dne vůbec neměly klesnout pod nulu. Naopak, v říjnu nás čekají teploty kolem 15 stupňů, a ačkoliv se v listopadu citelně ochladí, mrazivého počasí se dočkáme pouze v noci.

V první třetině října se sice začne ochlazovat, citelný pokles teplot ale přijde až později. Zpočátku se během dne teploty vyšplhají pouze na 18 stupňů, v polovině října se by se měly pohybovat kolem 15 stupňů.

Větší vlna ochlazení přijde na konci října, kdy teploty během dne spadnou až na 8 stupňů. V dalších týdnech ale meteorologové opět nečekají výraznější ochlazení.

V první třetině listopadu by měly denní teploty dosahovat zhruba 8 až 10 stupňů, poté mírně vzrostou na 11 stupňů. V polovině měsíce se propadnou na 7 stupňů a zde se udrží po celý zbytek měsíce. Noční teploty by mohly klesnout i několik stupňů pod bod mrazu.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí do konce roku: Kdy Česko zasype sníh?

16.10.2019 23:40 Aktualizováno Bílé Vánoce jsou v posledních letech spíše nesplněné přání milovníků zimy. Dočkáme se jich letos…

Předpověď na noc a čtvrtek 17. října

16.10.2019 09:13 Po zadní straně oblasti vyššího tlaku vzduchu nad jihovýchodní a východní Evropou k nám bude…

Teplé počasí končí? Ochladí se

16.10.2019 07:00 Česko si několik posledních dní užívalo nadprůměrných teplot, ty ale postupně končí. Podle…

Nová předpověď počasí: Meteorologové řekli, kdy skončí teplo

15.10.2019 23:02 Aktualizováno Teplé a slunečné počasí o víkendu neskončí. Lidé si budou moci užívat příjemného počasí označované…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama