Nová předpověď počasí: Ve středu přijde zlom, do Česka přijde studená fronta

Tento víkend byl podle meteorologů nadprůměrně teplý. I příštích pár dní bude příznivých. Příliv teplého vzduchu totiž bude pokračovat i na začátku nového týdne. Počasí se mírně změní ve středu kvůli studené frontě. I přes mírné ochlazení by ale teploty měly zůstat spíše nadprůměrné. Ke konci týdne budou teploty zvolna klesat.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Podzim
doporučujeme

Na začátku nového pracovního týdne nás čeká velmi podobné počasí jako o víkendu – v pondělí bude jasno až skoro jasno, ale hlavně na Moravě a Českomoravské vysočině očekáváme ráno mlhy a nízkou oblačnost. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, uvádí Meteopress.

Nejnižší teploty klesnou na 11 až 7 °C. Nejvyšší teploty se naopak vyšplhají na velmi příjemných 20 až 24 °C. V oblastech, kde se dlouho udrží mlhy nebo nízká oblačnost, ale bude jen asi 15 °C.

I v úterý nás čeká jasná obloha, ráno ale opět místy s mlhami nebo nízkou oblačností. „Nejnižší teploty budou na západě ČR klesat až k 6 °C, na východě republiky se ale najdou místa, kde minimální teploty neklesnou pod 14 °C. Nejvyšší teploty se budou na západě republiky pohybovat mezi 17 a 21 °C, na jihu Čech a na jihovýchodě Moravy ale naměříme až 24 °C¨,“ předpovídají meteorologové.

Jak již bylo řečeno, ve středu nastane zlom. Počasí u nás ovlivní studená fronta. Na východě bude sice ještě polojasno, na západě ale bude přibývat oblačnosti a objeví se i přeháňky. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 15 a 19 °C.

Ve čtvrtek meteorologové očekávají oblačno až polojasno s nejvyššími teplotami mezi 13 a 17 °C.

Mraky se na obloze objeví i v pátek. Nejnižší teploty budou klesat na 10 až 6 °C a ty nejvyšší se vyšplhají na 14 až 18 °C.

Příští víkend sice bude poměrně příjemný, tomu minulému se ale teplotně nevyrovná. V sobotu totiž bude polojasno, ráno místy s mlhami. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 13 a 17 °C. V neděli bude na východě republiky polojasno ojediněle s ranními mlhami, na západě ale očekáváme oblačnou oblohu a přeháňky. Teploty se vyšplhají až na 14 až 18 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová předpověď počasí ukazuje, kdy se vrátí mrazy

18.11.2019 23:01 Aktualizováno Česko čeká v následujících dnech nezvyklé teplo. Podle meteorologů ale dlouho nevydrží, některé…

Předpověď počasí do konce roku: Kdy bude nejchladněji?

18.11.2019 23:01 Aktualizováno Počasí se v příštích týdnech přehoupne z podzimního na zimní. Největší zima bude v prvním…

Předpověď na noc a úterý 19. listopadu

18.11.2019 14:29 Nad naším územím se bude udržovat zvlněné frontální rozhraní, ve východní polovině území se obnoví…

Počasí do konce listopadu bude mimořádné

18.11.2019 08:38 Konec listopadu v Česku bude mimořádně teplý a tento týden bude až 14 stupňů Celsia. V noci ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama