Letní počasí končí. Meteorologové řekli, kdy přijde do Česka podzim

Česko zažívá dozvuky léta, ty ale už v průběhu příštího týdne skončí. Dorazí podzimní sychravé počasí s nízkými teplotami, které pravděpodobně nepřeruší ani babí léto.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Podzimní příroda, ilustrační fotografie
doporučujeme

Předpověď počasí na příští dny sice vypadá příznivě, v průběhu následujícího týdne se ale prudce ochladí. Podle nově zveřejněné předpovědi počasí zasáhnou Česko přízemní mrazíky a během dne teploty klesnou na 11 stupňů.

Podobně na tom budeme i v první třetině října. Ochlazovat se začne až poté, a teploty klesnou citelně. Místy se během dne vyšplhají pouze na 12 stupňů.

Další vlna ochlazení přijde na přelomu října a listopadu, kdy teploty během dne spadnou až na 8 stupňů a v noci na bod mrazu. Oteplovat se už do konce roku příliš nebude.

Momentální odhady na druhou stranu naznačují, že teploty budou v průběhu zimních měsíců nadprůměrné, charakterem budou připomínat spíš podzim. Velké sněhové nadílky se nejspíš nedočkáme. Tuzemští meteorologové tvrdí, že to naznačují sezónní předpovědi.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí o víkendu: Dočkáme se velkého překvapení?

17.09.2019 08:39 Aktualizováno Počasí se tento týden nese v Česku v duchu ochlazení. Teploty během dne klesnou až na 111 stupňů, v…

Počasí v příštích týdnech? Zima až 1 stupeň, varují meteorologové

16.09.2019 22:22 Aktualizováno V příštích čtyřech týdnech se bude střídat nadprůměrné teplo s ochlazením. Třeba příští týden…

Zimní počasí vpadne do Česka: Mrazíky, na horách má sněžit

16.09.2019 09:21 Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor…

Předpověď na noc a úterý 17. září

16.09.2019 08:53 Studená fronta bude postupovat přes naše území dále k jihovýchodu a za ní k nám začne proudit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama