Řeky se po bleskových povodních na Olomoucku vrátily k běžnému průtoku

Řeky na Olomoucku a Šumpersku rozvodněné po silných bouřkách s přívalovým deštěm se vrátily k běžnému průtoku. V zasaženém regionu ani jinde v republice podle aktuálních údajů hydrologů už neplatí žádný ze tří stupňů povodňové aktivity.

Řeka, ilustrační fotografie
doporučujeme

Druhý povodňový stupeň byl v pondělí večer ještě na Oskavě v Uničově, po 21:00 řeka klesla na první a dnes před čtvrtou hodinou ráno se hladina dostala na běžnou úroveň. Bleskové záplavy způsobily značné škody v několika obcích na Uničovsku a Šumpersku, jedna žena při nich zemřela. Policisté a hasiči dál pátrají po pohřešované čtyřiasedmdesátileté ženě z Oskavy.

Mezi nejpostiženější obce patří Šumvald a jeho místní část Břevenec, Uničov a jeho místní část Dolní Sukolom, Oskava a Dlouhá Loučka, kde voda mnohde dosahovala přes metr vysoko. Na jednom místě napršelo až 100 milimetrů srážek za 24 hodin.

Kvůli nedělním vydatným srážkám prudce stouply hladiny Oslavy, Desné, Oskavy, Merty a dalších toků v severní části Olomouckého kraje, některé dosáhly i na třetí stupeň povodňové aktivity. Podle vodohospodářů v povodí Moravy průtok v některých tocích vzrostl až stonásobně. Hydrologové v pondělí nevylučovali, že voda může nyní stoupat v dolních úsecích řek, ale už nijak dramaticky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silná bouřka se prohnala jižní Moravou: Zlámané stromy, člun na přehradě v…

11.07.2020 09:30 Aktualizováno Bouřka provázená silným větrem, která přecházela v noci přes území jižní Moravy, lámala hlavně…

Meteorologové s horkým létem nepočítají. Bude chladné počasí, dovolené…

11.07.2020 07:00 Do poloviny srpna se budou v Česku střídat chladnější a teplejší období, což je pro středoevropské…

Česko zažilo nejteplejší den roku, bylo přes 34 stupňů

10.07.2020 21:39 Aktualizováno Dnešek je zatím nejteplejším dnem letošního roku. Teplotní rekordy ale padly jen na šesti místech v…

Předpověď na noc a sobotu 11. července

10.07.2020 12:40 Studená fronta se bude vlnit a zvolna postupovat z našeho území dále k východu. Za ní k nám začne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy