Sever Čech se probudil do mrazivého rána, místy bylo až -24

Sever Čech se dnes probudil do mrazivého rána, teploměry na některých místech ukázaly i minus 17 stupňů, na Jizerce v Jizerských horách klesly dokonce pod 24 stupňů Celsia. Při tak nízkých teplotách ztrácí sůl na silnicích účinnost, vozovky mohou namrzat, silničáři proto doporučují zvýšenou opatrnost.

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče
doporučujeme

Hlavní tahy v Libereckém a Ústeckém kraji ale jsou většinou holé a vymrzlé, místy ale mohou být po chemickém ošetření vlhké. Ve vyšších polohách a na silnicích nižších tříd je zledovatělá vrstva ujetého sněhu krytá posypem.

V Libereckém kraji se dnes ráno vyjasnilo a teploty se pohybují od minus sedmi do minus 17 stupňů. V Ústeckém kraji je polojasno, místy je obloha zatažená, teploty se tam pohybují od minus tří do minus deseti stupňů.

Mrznout bude na severu Čech celý den, obloha se navíc může místy zatáhnout nízkou oblačností, rozptylové podmínky tak mohou být mírně zhoršené.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko se probouzí do studeného víkendu. Zimní počasí o sobě dá opět vědět

06.03.2021 06:30 Česko má před sebou studený víkend. Zatímco noční teploty místy klesají hluboko pod bod mrazu, po…

Zima ještě neskončila, vrátí se mrazy, ukazuje předpověď počasí na březen

01.03.2021 22:02 Aktualizováno Začátek března bude teplý, ke konci příštího týdne se ale výrazně ochladí. Jako celek by letošní…

Víkend bude studený, hrozí další sněžení, ukazuje předpověď počasí

27.02.2021 07:00 Česko se probouzí do studeného víkendu. Teploty klesnou až na 5 stupňů a místy hrozí i sněžení.

Počasí lámalo teplotní rekordy, bylo přes 20 stupňů

25.02.2021 19:28 Aktualizováno Česko po nedávných mrazech a vydatném sněžení zažívá tento týden nezvykle teplé počasí. Dosud…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama