Silný vítr trápí Česko: Popadané stromy, utržené střechy. Hasiči měli stovky výjezdů

Hasiči v Česku zasahovali od dnešního rána do 15:00 u více než 400 případů souvisejících se silným větrem. Většinou odklízeli popadané stromy a ulomené větve nebo upevňovali poškozené střechy. Nejvíce zásahů měli ve Středočeském, Plzeňském, Ústeckém a Královéhradeckém kraji.

Ilustrační foto
doporučujeme

V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí hasičského záchranného sboru ČR Nicole Studená. 

Před silným větrem varovali meteorologové v úterý. Vítr podle nich může zejména v nárazech dosahovat rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině, na horách až 90 kilometrů za hodinu. Výstraha platí do dnešních 18:00.

Hasiči dnes nejčastěji vyjížděli k popadaným nebo nalomeným stromům a větvím, které padají nebo hrozí pádem na silnice. "Upevňujeme také střešní krytiny," dodala Studená.

V Praze na Chodově a v Hloubětíně spadly stromy na zaparkovaná auta. V hlavním městě vítr komplikoval zásah u požáru strniště v Křeslicích nebo požár trávy v Radlické ulici. "Do 15. hodiny evidujeme přes dvě desítky případů spojených s větrem," uvedli pražští hasiči na twitteru.

Šumavský národní park vyzval turisty, aby dnes nechodili do lesů. Vzhledem k silnému větru na řadě míst hrozí pády stromů. Podle mluvčí NP Šumava Jana Dvořáka nelze vyloučit to, že na určitá omezení mohou turisté narazit i v následujících dnech. Především kvůli tomu, že na stezkách mohou ležet popadané stromy.

Desítky výjezdů absolvovali dnes odpoledne kvůli silnému větru hasiči v Plzeňském kraji. Do 14:30 jich bylo 44. Nejčastěji zasahovali u popadaných stromů v komunikacích, a to zejména na Tachovsku a v okresech Plzeň-sever a Plzeň-město, řekl dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

V západních Čechách dnes meteorologové zaznamenali největší náraz větru kolem 12:45 na Klínovci v Krušných horách, kde vítr dosáhl rychlosti 90 kilometrů v hodině, řekl ČTK Josef Cink z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. V Plzeňském kraji foukalo nejvíc v Plzni, kde stanice Mikulka zaznamenala před polednem náraz větru o rychlosti 84 kilometrů v hodině, ve Zbirohu na Rokycansku dosáhl vítr v nárazu rychlosti 79 kilometrů za hodinu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teploty mohou příští týden v noci spadnou k nule, ukazuje předpověď počasí

24.09.2020 08:34 Do Česka dorazí podzimní počasí. V průběhu příštího týdne teploty během dne klesnou pod současné…

Předpověď na noc a čtvrtek 24. září

23.09.2020 15:33 Ze západní do střední Evropy bude postupovat studená fronta a ve čtvrtek večer začne ovlivňovat…

Letní počasí končí. O víkendu se citelně ochladí a výrazněji zaprší

23.09.2020 08:30 Letní teploty máme pro letošní rok za sebou. O víkendu se dočkáme vydatného deště a rtuť teploměru…

Předpověď na noc a středu 23. září

22.09.2020 12:34 Od jihozápadu bude přes naše území postupovat okluzní fronta, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama