Vichřice bičuje hory na severu Čech, lanovky na Sněžku a Ještěd mimo provoz

Silný vítr dnes opět zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Spodní úsek lanovky z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu zůstal v provozu. Mimo provoz byl horní úsek kvůli větru i v sobotu. Kvůli silnému větru se zastavil provoz také kabinkové lanovky z Liberce na Ještěd.

Lanovka na Sněžku
doporučujeme

Provoz ostatních lanovek v Krkonoších vítr neomezil. Pro pěší turisty a běžkaře jsou v provozu kabinková lanovka z Janských Lázní na Černou horu a lanovka Zahrádky v Peci pod Sněžku. "Děti mohou u horních stanic lanovek využít zasněžené plochy pro bobování a krátké sáňkování," uvedli lanovkáři. Pouze pro pěší jezdí lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. Lyžaře lanovky kvůli vládnímu uzavření lyžařských areálů nepřepravují.

Na Sněžce bylo dnes ráno podle údajů polské krkonošské horské služby minus 12 stupňů Celsia a vál vítr o rychlosti přes 70 kilometrů v hodině.

Lanovka na Sněžku je dnes v provozu od 08:00 do 18:00. Když je horní úsek mimo provoz, mohou se lidé z Růžové hory na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru.

Lyžaře ani běžkaře lanovka nepřepravuje. Zákaz provozu lyžařských areálů kvůli epidemii, který začal platit dnes, se na ni nevztahuje.

Kabinová lanovka na Sněžku je po kompletní výměně v provozu na prvním úseku od prosince 2013, na druhém úseku jezdí od února 2014. Nové zařízení za více než 300 milionů korun nabízí turistům čtyřmístné kabiny místo dřívějších otevřených dvousedaček.

Lanovka z Liberce na Ještěd je dnes podle informací Českých drah mimo provoz až do 19:00. Rozjet by se znovu mohla opět v pondělí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstraha meteorologů: Hrozí náledí a silné sněžení, ukazuje předpověď…

24.01.2021 06:00 Na východě České republiky bude v neděli ráno a dopoledne silně sněžit, místy může napadnout až…

Počasí se opět ochladí. V únoru se přižene další sněžení

23.01.2021 22:00 Aktualizováno V únoru se zřejmě ochladí a bude sněžit i v nižších polohách. Na konci ledna v příštím týdnu ale…

V Krkonoších je metr sněhu, platí druhý lavinový stupeň

20.01.2021 09:53 V nejvyšších českých horách Krkonoších napadlo za posledních 24 hodin 15 centimetrů sněhu a celková…

Velmi mrazivé ráno v Česku: Teploty místy spadly pod minus 20 stupňů

18.01.2021 10:56 Aktualizováno Česko v noci na dnešek prožilo mrazivou noc. Teploty byly na mnoha místech pod minus 20 stupni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama