Teplé počasí vystřídá citelné ochlazení. Teploty spadnou a zaprší

Česko má před sebou několik dní veder, kdy budou teploty stoupat až do tropických hodnot. Příští týden se ale citelně ochladí.

Počasí
doporučujeme

Podle Českého hydrometeorologického ústavu se do konce pracovního týdne budou teploty držet v maximech kolem 26 °C. V částech republiky se ale už ve čtvrtek mohou objevit téměř tropické teploty.

Plošně se bude oteplovat nejvíce v neděli, kdy teploty vystoupají až ke 30 °C a několik dní se kolem tropické hranice udrží. V polovině příštího týdne se ale citelně ochladí.

Denní maxima totiž klesnou na 22 °C, někde ale meteorologové naměří i 18 °C. Do Česka se zároveň vrátí přeháňky, které hrozí na většině území, a místy i bouřky.

Ochlazení ale deště by však podle dlouhodobé předpovědi meteorologů neměly trvat nijak výrazně dlouho. Od konce příštího týdne by se pak srážky měly objevovat už spíše jen výjimečně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplé počasí si příští týden vezme pauzu. Brzy se ale vrátí

05.07.2020 22:05 Aktualizováno Příští týden si Česko od veder odpočne. Teploty místy během dne klesnou i pod 20 stupňů. Na konci…

Tropické počasí v červenci bude jen výjimečně

05.07.2020 08:10 Ve zbytku července by teploty v Česku měly stoupat většinou k 25 stupňům Celsia, krátkodobě se…

Předpověď na noc a sobotu 4. července

03.07.2020 13:07 Od jihozápadu bude zasahovat do střední Evropy výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje portal.chmi…

Předpověď počasí na prodloužený víkend: Vyplatí se odjet na dovolenou?

02.07.2020 22:10 Aktualizováno Následující víkend bude prodloužený, a vzhledem ke státnímu svátku jej možná řada Čechů využije k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy