Tropické počasí v srpnu bude až na jeden týden výjimkou. Ochladí se

Srpen se nebude teplotně příliš lišit od počasí, které zažíváme nyní. Teplejší dny bude střídat ochlazení a tropů se dočkáme spíše výjimečně. Závěr měsíce navíc naznačuje, že ani konec prázdnin nepřinese zlepšení, k padajícím teplotám se naopak přidá déšť.

Bouřky
doporučujeme

Do konce července nás podle serveru AccuWeather čeká relativně stálé počasí. Teploty by se měly v maximech pohybovat kolem 29 stupňů a tropy budou spíše výjimkou. Předpověď nepočítá ani s vyšším výskytem přeháněk a dešťů, objevit se ale mohou zejména v polovině příštího týdne.

Přelom července a srpna bude studenější. Denní maxima vyšplhají k 25 stupňům a oteplovat se začne až na konci prvního srpnového týdne. Ani tam se ale tropické třicítky neočekávají.

Naopak, pár teplých dní vystřídá krátké ochlazení a teploty opět porostou až v polovině srpna, kdy by se podle meteorologů mohly k tropické hranici přiblížit, a to na necelý týden.

Závěr srpna s sebou ale opět přinese ochlazení. Teploty spadnou pod 25 stupňů a vstup do září se navíc ponese v duchu oblačného až zataženého počasí s deštěm.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hurikán Isaias opět zeslábl na bouři, bičuje východní pobřeží USA

04.08.2020 16:33 Aktualizováno Hurikán Isaias, který v noci na dnešek dorazil na východní pobřeží USA ve státě Severní Karolína,…

Předpověď na noc a středu 5. srpna

04.08.2020 12:52 Ze západní do střední Evropy se bude přesouvat tlaková výše, která bude ovlivňovat počasí i u nás.…

Část Česka sužují lijáky. Hladiny řek stoupají, hasiči mají více výjezdů

04.08.2020 12:42 Aktualizováno Hasiči na jihu Moravy po vydatném dešti evidují zvýšený počet výjezdů kvůli popadaným větvím či…

Déšť může zvednout hladiny řek. V jednom regionu je extrémní stupeň…

03.08.2020 14:03 Na jihu a východě Čech a na většině území Moravy s Slezska bude do úterního poledne pršet, místy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama