V Krkonoších napadlo 20 cm sněhu. Pozor na silnicích: Sněhové jazyky, polámané stromy

V Krkonoších v noci na dnešek napadlo asi 20 centimetrů sněhu. Sněžilo i ve vyšších polohách hradeckého kraje, kde na řadě silnic nižších tříd dnes ráno ležela vrstva sněhu. Při jízdě na krkonošský hraniční přechod do Polska na Pomezních Boudách si řidiči musejí dát pozor na sněhové jazyky. Pozor si musejí dát řidiči i na větrem shozené stromy a větve na silnice, uvedli silničáři, meteorologové a horská služba.

Počasí
doporučujeme

Před silným větrem v Královéhradeckém kraji varují na webu také České dráhy. Žádná trať v hradeckém kraji ale k 8:30 mimo provoz nebyla. Zpoždění až 60 minut nebo zrušení vlaků v některých úsecích hrozilo dopoledne na tratích Chlumec nad Cidlinou - Stará Paka a Hradec Králové - Turnov. Mohlo tam dojít k zastavení vlaku kvůli spadlým stromům na trať.

V polohách nad 500 metrů nad mořem dnes meteorologové čekají přeháňky deště se sněhem, na horách by mohly být srážky četnější. Teploty by se měly pohybovat od tří do šesti stupňů Celsia, na horách kolem minus jednoho stupně.

Pro celý kraj dnes platí výstraha před silným větrem, a to až do dnešních 20:00. V nárazech by vítr mohl mít rychlost až 90 kilometrů v hodině. Na horách by mohl dosahovat až 110 kilometrů v hodině. V pondělí odpoledne měl vítr na Sněžce v nárazech rychlost až 198 kilometrů v hodině, výrazně tak překonal hranici orkánu, která činí 117,7 kilometru v hodině.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstraha meteorologů: Hrozí náledí a silné sněžení, ukazuje předpověď…

24.01.2021 06:00 Na východě České republiky bude v neděli ráno a dopoledne silně sněžit, místy může napadnout až…

Počasí se opět ochladí. V únoru se přižene další sněžení

23.01.2021 22:00 Aktualizováno V únoru se zřejmě ochladí a bude sněžit i v nižších polohách. Na konci ledna v příštím týdnu ale…

V Krkonoších je metr sněhu, platí druhý lavinový stupeň

20.01.2021 09:53 V nejvyšších českých horách Krkonoších napadlo za posledních 24 hodin 15 centimetrů sněhu a celková…

Velmi mrazivé ráno v Česku: Teploty místy spadly pod minus 20 stupňů

18.01.2021 10:56 Aktualizováno Česko v noci na dnešek prožilo mrazivou noc. Teploty byly na mnoha místech pod minus 20 stupni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama