V Krkonoších napadlo 20 cm sněhu. Pozor na silnicích: Sněhové jazyky, polámané stromy

V Krkonoších v noci na dnešek napadlo asi 20 centimetrů sněhu. Sněžilo i ve vyšších polohách hradeckého kraje, kde na řadě silnic nižších tříd dnes ráno ležela vrstva sněhu. Při jízdě na krkonošský hraniční přechod do Polska na Pomezních Boudách si řidiči musejí dát pozor na sněhové jazyky. Pozor si musejí dát řidiči i na větrem shozené stromy a větve na silnice, uvedli silničáři, meteorologové a horská služba.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Počasí
doporučujeme

Před silným větrem v Královéhradeckém kraji varují na webu také České dráhy. Žádná trať v hradeckém kraji ale k 8:30 mimo provoz nebyla. Zpoždění až 60 minut nebo zrušení vlaků v některých úsecích hrozilo dopoledne na tratích Chlumec nad Cidlinou - Stará Paka a Hradec Králové - Turnov. Mohlo tam dojít k zastavení vlaku kvůli spadlým stromům na trať.

V polohách nad 500 metrů nad mořem dnes meteorologové čekají přeháňky deště se sněhem, na horách by mohly být srážky četnější. Teploty by se měly pohybovat od tří do šesti stupňů Celsia, na horách kolem minus jednoho stupně.

Pro celý kraj dnes platí výstraha před silným větrem, a to až do dnešních 20:00. V nárazech by vítr mohl mít rychlost až 90 kilometrů v hodině. Na horách by mohl dosahovat až 110 kilometrů v hodině. V pondělí odpoledne měl vítr na Sněžce v nárazech rychlost až 198 kilometrů v hodině, výrazně tak překonal hranici orkánu, která činí 117,7 kilometru v hodině.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krkonoše opět zasáhla vichřice, horní úsek lanovky na Sněžku mimo provoz

18.02.2020 09:31 Silný vítr dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Lanovka může jezdit do rychlosti…

Předpověď na noc a středu 19. února

18.02.2020 09:06 V západním proudění bude přes střední Evropu postupovat okluzní fronta, informuje portal.chmi.cz.

Na Česko se ženou deště. Počasí přinese další sněžení

18.02.2020 08:28 Česko zasáhnou v příštích dnech přeháňky a deště. Místy meteorologové předpovídají sněžení, zejména…

Počasí přinese mimořádné teploty. V březnu přijde zásadní změna

17.02.2020 22:03 Aktualizováno I zbytek února bude mimořádně teplý, tento týden bude až 15 stupňů nad nulou. Až v březnu se asi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama