Vichr na Moravě láme stromy a strhává dráty, hasiči mají desítky výjezdů

Především popadané stromy na silnice i stržené dráty elektrického vedení řeší dnes hasiči kvůli silnému větru v Olomouckém i Zlínském kraji. V obou regionech museli do terénu již ve více než dvou desítkách případů a další zásahy přibývají, řekli dnes ČTK mluvčí hasičů. Zatím se vše obešlo bez zranění.

Větrný rukáv
doporučujeme

V Olomouckém kraji před polednem hasiči evidovali 21 událostí. Nejčastěji vyráželi na Jesenicko a Olomoucko. "V drtivé většině jde o jednotlivé popadané stromy a to buď na silnice, dráty elektrického vedení či na přístupové komunikace. Nemáme evidováno dosud žádné zranění. Stále fouká, počty výjezdů mohou narůstat," řekl ČTK mluvčí olomouckých krajských hasičů Radek Buryánek.

Hasiči ve Zlínském kraji mají kvůli silnému větru na kontě během dneška již sedm desítek zásahů. Odklízejí především popadané stromy. Nejčastěji zasahují na Vsetínsku. Vyzývají, aby lidé nejezdili především v tomto okrese do lesa a vyhnuli se i lesním cyklostezkám, i odtamtud odstraňují popadané stromy, řekl dnes ČTK mluvčí hasičů Roman Žemlička.

"Veškerá technika i veškeré síly jsou v terénu, kdo má ruce, nohy, tak jezdí, je toho opravdu hodně. Dosud máme nahlášeno 67 událostí," uvedl mluvčí hasičů. Doplnil, že zatím se vše obešlo bez zranění.

Po Vsetínsku nejčastěji zasahují na Uherskohradšťsku, výjezdy však zaznamenali i na Zlínsku a Kroměřížsku. "Nejvíce bylo událostí, kde stromy a větve blokovaly provoz na místních komunikacích, na cyklostezkách a silničních komunikacích všech tříd. V několika případech stromy spadly i na nadzemní vedení elektrického napětí," doplnil mluvčí hasičů.

V Krásnu nad Bečvou na Vsetínsku spadla velká větev na zaparkovaný automobil. Větev promáčkla střechu a poškodila pravý bok automobilu. Ve Vsetíně v místní části Jasenice na ulici Zbrojovácká uvolnil pás střechy; část střechy spadla na zaparkovaný automobil. Zraněn nikdo nebyl, dodal Žemlička.

Silný vítr od brzkého rána lámal stromy v Moravskoslezském kraji. Profesionální i dobrovolní hasiči kvůli počasí měli do dnešních 20:00 zhruba 200 zásahů. Nejhorší byla situace na Frýdecko-Místecku. Novinářům to dnes sdělil mluvčí hasičů Petr Kůdela. Silný vítr se podle něj začal večer uklidňovat.

Polovina ze všech zásahů připadala na okres Frýdek-Místek, pětašedesátkrát hasiči zasahovali v okrese Nový Jičín, na Opavsku a Bruntálsku čtyřicetkrát. Okres Ostrava-město eviduje 30 výjezdů kvůli větru, Karvinsko méně než 20 výjezdů.

"Pády stromů si zatím nevyžádaly žádná zranění osob, ani vyšší škody, pokud nepočítám dopolední pád stromu na zaparkovaný osobní automobil ve Frenštátu pod Radhoštěm a několik poškození drátů elektrického vedení," uvedl Kůdela. Kromě popadaných stromů museli hasiči provizorně opravovat i střechy, hlavně plechové.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změna v předpovědi počasí: Bude chladněji, než se očekávalo

23.10.2020 22:00 Aktualizováno Víkendová předpověď počasí původně slibovala teploty dosahující až 20 stupňů. Nově ale…

Předpověď na noc a sobotu 24. října

23.10.2020 12:28 Zvlněná studená fronta bude postupovat přes naše území dále k východu. Za ní se k nám začne…

Předpověď na noc a pátek 23. října

22.10.2020 14:42 Přes naše území začne přecházet zvlněná studená fronta zvolna k východu, informuje portal.chmi.cz.

Teplý podzim? Počasí o víkendu i příští týden překvapí

22.10.2020 08:28 V Česku se bude příští týden držet teplejší počasí. To odstartuje už dnes, kdy teploty vyšplhají až…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama