Vlny veder mohou v červenci potrápit Česko. Vystřídá je deštivé počasí

Počasí v červenci bude proměnlivé. Z větší části se sice letním teplotám nevyhneme, místy se ale ochladí a hrozící vlnu veder přeruší ochlazení.

Ilustrační foto
doporučujeme

Začátek letních prázdnin se ponese spíše v duchu teplotního průměru. Teploty porostou k 25 a více stupňům, velkých tropů se ale zatím obávat nemusíme. Podle serveru AccuWeather bude spíše oblačno a místy hrozí přeháňky.

Výrazněji by se mělo začít oteplovat příští týden, kdy budou denní teploty na tropických hodnotách. Nejvyšší noční teploty by se pak měly pohybovat těsně pod hranicí tropických nocí, kolem 18 stupňů.

Vysokých teplot si podle meteorologů užijeme i během třetího červencového týdne, pak se ale ochladí a teploty na několik dní klesnou k 23 stupňům.

Další vlna oteplení sice bude následovat hned vzápětí, doprovodí ji ale přeháňky či déšť a bouřky. Závěr července tak bude spíše deštivý a navíc i studený. Podle předpovědi se totiž na přelomu měsíce opět ochladí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Horké počasí střídají deště a bouřky. Zlom přijde až příští týden

15.07.2020 22:23 Aktualizováno Tropické počasí si vzalo na nějakou dobu pauzu. Tento týden se vlny veder nedočkáme, Česko naopak…

Tropické počasí v srpnu bude až na jeden týden výjimkou. Ochladí se

15.07.2020 22:06 Aktualizováno Srpen se nebude teplotně příliš lišit od počasí, které zažíváme nyní. Teplejší dny bude střídat…

Předpověď na noc a čtvrtek 16. července

15.07.2020 16:03 Za studenou frontou postoupí od severozápadu do střední Evropy tlaková níže ve vyšších vrstvách…

Předpověď na noc a středu 15. července

14.07.2020 13:18 Přes naše území bude k východu přecházet studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama