Vlny veder mohou v červenci potrápit Česko. Vystřídá je deštivé počasí

Počasí v červenci bude proměnlivé. Z větší části se sice letním teplotám nevyhneme, místy se ale ochladí a hrozící vlnu veder přeruší ochlazení.

Ilustrační foto
doporučujeme

Začátek letních prázdnin se ponese spíše v duchu teplotního průměru. Teploty porostou k 25 a více stupňům, velkých tropů se ale zatím obávat nemusíme. Podle serveru AccuWeather bude spíše oblačno a místy hrozí přeháňky.

Výrazněji by se mělo začít oteplovat příští týden, kdy budou denní teploty na tropických hodnotách. Nejvyšší noční teploty by se pak měly pohybovat těsně pod hranicí tropických nocí, kolem 18 stupňů.

Vysokých teplot si podle meteorologů užijeme i během třetího červencového týdne, pak se ale ochladí a teploty na několik dní klesnou k 23 stupňům.

Další vlna oteplení sice bude následovat hned vzápětí, doprovodí ji ale přeháňky či déšť a bouřky. Závěr července tak bude spíše deštivý a navíc i studený. Podle předpovědi se totiž na přelomu měsíce opět ochladí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplé počasí si příští týden vezme pauzu. Brzy se ale vrátí

04.07.2020 21:55 Aktualizováno Příští týden si Česko od veder odpočne. Teploty místy během dne klesnou i pod 20 stupňů. Na konci…

Předpověď na noc a sobotu 4. července

03.07.2020 13:07 Od jihozápadu bude zasahovat do střední Evropy výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje portal.chmi…

Předpověď počasí na prodloužený víkend: Vyplatí se odjet na dovolenou?

02.07.2020 22:10 Aktualizováno Následující víkend bude prodloužený, a vzhledem ke státnímu svátku jej možná řada Čechů využije k…

Předpověď na noc a pátek 3. července

02.07.2020 13:45 Za studenou frontou se k nám od západu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje portal.chmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy