Vydatný déšť zvedal toky na Pardubicku. Voda se valila z polí, lidé pytlovali

Čtvrteční deště zasáhly v Pardubickém kraji zejména Orlickoústecko. Hasiči od odpoledne do dnešního rána vyjížděli zhruba na třicet míst, kde hlavně odčerpávali vodu. Lidé z obcí se často připravovali na povodně a plnili pytle s pískem, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Počasí
doporučujeme

"Například se pytlovalo v Načešicích i Heřmanově Městci, který byl nejvíce postižený v neděli po lokálním krupobití. Hasiči v celém kraji dále monitorovali vodní toky," řekla Horáková.

Odčerpávat vodu museli požárníci hned na několik místech, například když stoupala voda z potoka, který je blízko domu v Lukavicích na Orlickoústecku. Ve Sloupnici na Svitavsku také čerpali vodu nebo oplachovali vozovku od bahna v Hnátnicích na Orlickoústecku.

"Čerpadla se nezastavila ani v Letohradě, kde se voda valila z polí, zaplavila například sklad obchodu. Pročistit se musela kanalizace i kanálové vpusti v Lanškrouně či Výprachticích," uvedla Horáková.

Výstraha meteorologů na extrémní stupeň nebezpečí pro Pardubický kraj platí do dnešních 18:00, dodala mluvčí. Přívalové deště a bouřky zasáhly kraj i v sobotu a neděli, kdy škody byly větší.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplé počasí si příští týden vezme pauzu. Brzy se ale vrátí

04.07.2020 08:54 Příští týden si Česko od veder odpočne. Teploty místy během dne klesnou i pod 20 stupňů. Na konci…

Předpověď na noc a sobotu 4. července

03.07.2020 13:07 Od jihozápadu bude zasahovat do střední Evropy výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje portal.chmi…

Předpověď počasí na prodloužený víkend: Vyplatí se odjet na dovolenou?

02.07.2020 22:10 Aktualizováno Následující víkend bude prodloužený, a vzhledem ke státnímu svátku jej možná řada Čechů využije k…

Předpověď na noc a pátek 3. července

02.07.2020 13:45 Za studenou frontou se k nám od západu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje portal.chmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy