Zima definitivně skončila? Předpověď počasí na únor přinesla odpověď

Zima se definitivně blíží ke konci. Ukazuje to předpověď počasí serveru AccuWeather, podle níž se velkých teplotních propadů až na výjimky už nedočkáme. Teploty se budou v průběhu února pohybovat kolem 6 až 10 stupni.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Deštivé počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Česko vstoupí do druhého letošního měsíce s prudkým teplotním propadem. Teploty klesnou ze zhruba 13 stupňů během dne až téměř k nule. Zde se udrží prakticky celou druhou polovinu příštího týdne.

Poté ale teploty začnou opět stoupat a zbylé dvě třetiny měsíce prakticky neklesnou během dne pod šest stupňů. V noci se silnější mrazy budou objevovat jen výjimečně.

Mírnějšího ochlazení se dočkáme v polovině měsíce, kdy teploty z průměrných 8 stupňů klesnou o stupeň, dva níže. Poté ale opět vyrostou až k 10 stupňům.

Závěr února velké změny nepřinese. Teploty budou dosahovat nadále jarních 10 stupňů a v několika málo dnech se možná dočkáme sněžení.

Až na tyto výjimky bude po celý únor panovat zatažené až deštivé počasí, které vydrží i v průběhu března, kdy už teploty začnou stoupat k 15 stupňům.

Loading...
Vstupte do diskuze (21)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pátek 28. února

27.02.2020 09:04 Tlaková níže a s ní spojený okludující frontální systém přejde přes naše území k východu a od…

Počasí: Česko zasáhne bouře Bianca. Většinu území zasype sníh

27.02.2020 08:23 Českou republiku zasáhne v noci ze čtvrtka na pátek bouře Bianca. Podle meteorologů půjde o první…

Počasí: Česko dnes zasáhne silný vítr. Nebude to tento týden naposledy

26.02.2020 23:19 Aktualizováno Českou republiku dnes opět zasáhne vítr, který může dosáhnout téměř rychlosti vichřice. Tento týden…

Horská služba varuje v Krkonoších před náledím, hrozí silný vítr

26.02.2020 09:24 Aktualizováno Horská služba Krkonoše varuje ve výškách nad 1000 metrů nad mořem před zledovatělým terénem. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama