Zima si dává na čas. Předpověď počasí hlásí jaro

Třeskuté mrazy a sněhové závěje se v Česku zatím konat nebudou. Předpověď počasí meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu ukazuje, že jarní teploty dosahující až 10 stupňů vydrží i příští týden.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Počasí
doporučujeme

Předpověď na čtvrtek:
Oblačno až zataženo, zpočátku na většině území déšť, na Moravě ojediněle i mrznoucí. Postupně od jihu ustávání srážek a částečně ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na Moravě místy kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, na Moravě, ve Slezsku a na severovýchodě Čech místy kolem 4 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na pátek:
Oblačno až polojasno, zpočátku místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Místy slabé přeháňky, na Moravě ojediněle mrznoucí. Později večer na severu nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na Moravě místy kolem -1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, na Moravě a ve Slezsku místy kolem 4 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severozápadní.

Předpověď na sobotu:
Oblačno až polojasno, postupně až skoro jasno. Zpočátku ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při malé oblačnosti až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s, postupně slabý proměnlivý vítr.

Předpověď na neděli:
Polojasno až skoro jasno. Místy mlhy i mrznoucí a zejména na Moravě místy zataženo nízkou oblačností. K večeru od severozápadu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, ojediněle až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na Moravě kolem 2 °C. Mírný jihozápadní 2 až 6 m/s, na Moravě slabý proměnlivý vítr.

Vyhlídka počasí od pondělí do středy:
Zpočátku oblačno až zataženo a zejména na severu místy přeháňky, na hřebenech hor smíšené. Postupně polojasno až skoro jasno, místy mlhy i mrznoucí nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C, při malé oblačnosti až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na Moravě kolem 2 °C. 

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O víkendu se počasí zkazí. Udeří krutá zima

23.01.2020 22:10 Aktualizováno O víkendu se v Česku prudce ochladí. Noční teploty klesnou až na -9, zatímco denní se budou…

Zima končí? Počasí přinese výraznou změnu

23.01.2020 22:10 Aktualizováno Česko se ento týden potýká s výrazným ochlazením. To ale nepotrvá dlouho a v následujících dnech se…

Předpověď na noc a pátek 25. ledna

23.01.2020 09:14 Po zadní straně tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude proudit ve vyšších vrstvách…

Předpověď na noc a čtvrtek 23. ledna

22.01.2020 09:14 Do střední Evropy se rozšíří tlaková výše, jejíž střed se přesune nad jihovýchodní Evropu a po její…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama