Přívaly sněhu v Evropě: Kolaps dopravy a hrozba lavin. Na Balkáně mrzne +VIDEO

Berlín/Vídeň - Evropa se nemohla dočkat sněhu, nyní je ho zase příliš. Bílá nadílka značně komplikuje dopravu v Německu a Rakousku, mrazivé počasí trápí i Balkán.

Ilustrační foto

Vytrvalé sněžení a teploty pod bodem mrazu přinutily druhé největší německé letiště v Mnichově ke zrušení 45 příletů a odletů, u dalších spojů musí cestující počítat se zpožděním.

Sněhová nadílka způsobila komplikace také V Rakousku. Tamní horská služba varuje před zvýšeným nebezpečím pádu lavin, obzvláště ve spolkové zemi Salcbursko, v níž se nachází řada lyžařských středisek. Vyhlášen byl varovný stupeň 3, při němž prý lavinu může strhnout i jediný neopatrný milovník zimních sportů. V pohoří Vysoké Taury na jihozápadě Rakouska očekávají meteorologové do středy až půl metru nového sněhu. Až 25 centimetrů napadne prý během příštích 24 hodin ale například i v zemské metropoli Salcburku.

Zima dorazila také do Řecka. Husté sněžení a teploty hluboko pod nulou překvapily především sever země. Na egejských ostrovech vane silný vítr o síle místy až osm z dvanácti stupňů Beaufortovy škály.

Mrazy a rychle přibývající sníh komplikují život i v Bulharsku, kde si nynější úder zimy vyžádal životy tří lidí. Podle místních médií je nejhorší situace na severozápadě země. V závějích tam uvázly stovky aut. V Sofii mráz poprvé tuto zimu klesl pod minus 13 stupňů.

VIDEO: Zima se nevyhnula ani Rumunsku

Zdroj: YouTube
Témata: Počasí | Zima

Související:

Právě se děje