Smršť na Slovensku: Vichr, kroupy, lijáky. V Tatrách nasněžilo

Bratislava - Varování meteorologů se naplnilo a Slovensko začátkem týdne zasáhly bouřky s kroupami, intenzivním deštěm a silným větrem. V Tatrách dokonce nasněžilo.

Přidejte svůj názor

Bouřky, ilustrační fotografie
doporučujeme

Bouřky nezasáhly celé území Slovenska, ale soustředily se hlavně nad středním Slovenskem a nad Spiší. Asi nejhůř je na tom Ružomberok, kde průtrž mračen a rozvodněná řeka zaplavily ulice a sklepy domů. Silný nárazový vítr dosahoval až rychlosti kolem 70 km/h. Navíc meteorologové vydali stejnou výstrahu i na dnešek - a platnou pro celé Slovensko.

Silná bouřka zasáhla například i obec Želovce na jižním Slovensku. Na měřili tam 31 mm srážek za pouhou čtvrthodinu. Podobně bouřky zasáhly i Oravu a Liptov.

Spoustu Slováků ale nejvíc překvapil, jak píše web topky.sk, sníh, který napadl v Tatrách. Meteorologové, ale překvapení mírní. "I když to možná na první pohled zní překvapivě, sněžení a čerstvý letní sníh do klimatického režimu vysokohorských oblastí Slovenska skutečně patří," upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

"Jeho poměrně pravidelný výskyt, dokonce i během nejteplejších období léta, je jen důkazem, že letní počasí na slovenských horách může být velmi proměnlivé," dodává ústav na svém webu.

Loading...
Témata: Slovensko | Počasí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie vyhlásí stav přírodní katastrofy, bouře zanechaly totální zkázu …

16.06.2019 19:14 Aktualizováno Po prudkých deštích a krupobití, které zničilo úrodu, na jihovýchodě Francie, vláda vyhlásí stav…

Bouře pustošily Francii: Mrtvý turista, kroupy jak ping-pongové míčky,…

16.06.2019 07:37 Aktualizováno Jednapadesátiletý turista z Německa přišel o život za prudké bouřky v Horním Savojsku ve Francii,…

Počasí projde revoluční obměnou. Vědci varují před bouřkami, jaké jsme…

14.06.2019 00:04 Aktualizováno Klimatické změny by mohly narušit chod počasí tak, jak ho známe dnes. Po stovky let byli totiž lidé…

VIDEO: Bleskové povodně spláchly tři městečka v Alpách, lidé evakuováni

12.06.2019 17:13 Tři městečka v italských Alpách u Comského jezera musela být evakuována, protože po nočních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama