Zima, jakou jste ještě nezažili. Meteorologové vydali novou drsnou předpověď

Londýn - Podle některých odborníků nás čeká vcelku normální zima s průměrným zasněžením, podle jiných budou Vánoce na blátě. S novou předpovědí teď přišli britští meteorologové, kteří tvrdí, že letošní zima bude tak krutá, jakou jsme ještě nezažili

Přidejte svůj názor 57 komentářů

Zima, ilustrační fotografie
doporučujeme

Britští meteorologové se pokusili předpovědět, jaká by nás mohla čekat letošní zima. Jejich prognóza však vůbec není příznivá. Mohla by totiž přijít zima, jakou jsme v Evropě za poslední roky nezažili. Výrazně by se podle nich mohlo ochladit už začátkem listopadu.

Odborníci mají zkrátka špatné zprávy. Předpovídají čtyři měsíce hustého sněžení a teploty pod bodem mrazu. Podle serveru express.co.uk by mráz a sněhové závěje měly trápit Evropuod listopadu až do února. Dočkáme se tak nejen hustých sněhových bouří, ale i zasněžených Vánoc.

Řada meteorologů předvídá mnohem mírnější zimu. Těm odborníci vzkazují, aby se nenechali zmást teplým zářijovým počasím. Očekávaná změna má totiž mít dramatický průběh a zejména Británie bude prý čelit jedné z nejchladnějších zim za poslední roky.

Výrazné ochlazení má podle meteorologů nastat už začátkem listopadu a jejími průvodními jevy má být těžké krupobití a sněhové vichřice. Pravděpodobnost studené zimy slibuje i oslabení oceánského proudění El Niňo, který ovlivňoval počasí v Evropě loni. 

Zda se předpověď vyplní se uvidí v následujících měsících. Někteří odborníci si ale myslí opak. Meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress pro EuroZprávy.cz uvedla, že by se letošní Vánoce mohly obejít bez sněhu. "Sezónní předpovědi zpracovávané různými světovými centry se na tom, jaká bude zima ve střední Evropě, zatím příliš neshodují," upozornila.

"Americký institut Iri očekává stejné šance pro nadprůměrné i podprůměrné hodnoty srážek i teplot. Americké centrum NCEP pak v poslední predikci vypočítává období zimních měsíců jako teplotně nadprůměrné a srážkově bez větších odchylek od normálu. S předpokladem teplé zimy se ale bude jednat spíše o srážky dešťové a to zejména v nižších polohách," dodala pro EuroZprávy.cz.

Loading...
Témata: Počasí
Vstupte do diskuze (57)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie vyhlásí stav přírodní katastrofy, bouře zanechaly totální zkázu …

16.06.2019 19:14 Aktualizováno Po prudkých deštích a krupobití, které zničilo úrodu, na jihovýchodě Francie, vláda vyhlásí stav…

Bouře pustošily Francii: Mrtvý turista, kroupy jak ping-pongové míčky,…

16.06.2019 07:37 Aktualizováno Jednapadesátiletý turista z Německa přišel o život za prudké bouřky v Horním Savojsku ve Francii,…

Počasí projde revoluční obměnou. Vědci varují před bouřkami, jaké jsme…

14.06.2019 00:04 Aktualizováno Klimatické změny by mohly narušit chod počasí tak, jak ho známe dnes. Po stovky let byli totiž lidé…

VIDEO: Bleskové povodně spláchly tři městečka v Alpách, lidé evakuováni

12.06.2019 17:13 Tři městečka v italských Alpách u Comského jezera musela být evakuována, protože po nočních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama