Evropu decimuje prudký vítr, působí mohutné škody

Paříž/Brusel/Londýn - Vážné problémy způsobil dnes nečas provázený prudkým větrem. Potýkala se s ním zejména Francie, Belgie a Británie.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Severozápadní Francií se přehnala vichřice o rychlosti až 160 kilometrů v hodině. Živel způsobil hmotné škody a přerušil dodávky elektrické energie do zhruba 112.000 domácností, informovaly tiskové agentury.

Jen v Normandii se výpadky elektrického proudu dotkly asi 25.000 domácností a v Bretani 19.000, upřesnil podle AFP provozovatel elektrické sítě Enedis.

Vítr porážel stromy a poškodil střechy domů. Místní úřady ale naštěstí zatím nemají žádné informace o případných zraněných.

Francouzští meteorologové varovali, že nepříznivé počasí bude trvat až do pondělního večera, a vyzvali proto obyvatelstvo k obezřetnosti. Podle služby Météo-France se takovéto vichřice vyskytují v oblasti třikrát až čtyřikrát do roka.

Vítr přesahující stokilometrovou rychlost dnes sužoval i rozsáhlé oblasti v Belgii a na mnoha místech způsobil nemalé škody. Úřady dokonce musely vyzvat, aby lidé kvůli škodám už nevolali na přetíženou celostátní linku 112, ale aby se obraceli na místní hasiče. Podle agentury Belga vichrem vyvrácené stromy vážně zranily dvě osoby, mladíka a ženu. V hlavním městě Bruselu byla dočasně narušena železniční doprava.

Intenzivní deště a prudký vítr s poryvy o síle až kolem 160 kilometrů za hodinu udeřily dnes během bouře pojmenované Angus na pobřežní oblasti v jihozápadní Anglii. Jen v hrabství Devon zůstalo podle BBC kvůli bouřkové nepohodě bez elektřiny více než 1000 nemovitostí.

Témata: vítr | Počasí
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Laviny v Rakousku letos zabily už 11 lidí včetně Čechů, v Bavorsku…

16.01.2019 18:04 Aktualizováno Navzdory tomu, že po dvou týdnech přestalo v bavorských a rakouských Alpách sněžit, zůstává riziko…

Na severu Slovenska trvá sněhová kalamita. Hrozí laviny, varuje horská…

16.01.2019 12:02 Na severu Slovenska přetrvává sněhová kalamita, desítky obcí kvůli přívalu sněhu vyhlásily…

V Alpách spadlo několik lavin, tisíce obyvatel Salcburku odříznuty od…

15.01.2019 19:36 Aktualizováno Riziko lavin se dnes v Rakousku mírně snížilo, ale zůstává vysoké a několik lavin spadlo i dnes. V…

Slovensko zasáhla sněhová vánice, způsobila nehody i výpadky proudu

14.01.2019 19:33 Silné sněžení a prudký vítr dnes na severním Slovensku způsobily množství dopravních nehod,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama