Bouře Egon pustoší západní Evropu: Kolaps dopravy, lidé bez elektřiny, hrozí záplavy

Berlín - Sever Německa se i dnes potýká s problémy v dopravě, které způsobila bouře Egon. S vichřicí se potýká Nizozemí, Belgii zasáhlo husté sněžení a sever Francie je bez elektřiny.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Trať mezi Brémami a Hannoverem musela být uzavřena a německé dráhy DB kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám snížily rychlost vysokorychlostních vlaků na 200 kilometrů v hodině, běžně přitom jezdí až o sto kilometrů v hodině rychleji.

Potíže s počasím v Německu dolehly především na spolkovou zemí Dolní Sasko, sněžení a silnému nárazovému větru ale čelí také Berlín či Braniborsko.

Mezinárodní letiště ve Frankfurtu nad Mohanem pro dnešek odřeklo kvůli bouři 125 letů a další rušení spojů nejsou vyloučena. Omezení se dotkla i Prahy, dopolední spoj Lufthansy do české metropole byl zrušen a let Českých aerolinií přistál ve Frankfurtu s 50minutovým zpožděním. Dvě ranní linky z Prahy do Frankfurtu odletěly se zhruba hodinovým odkladem. Několik letů odvolala i letiště v Drážďanech a Lipsku/Halle.

Nemocnice a lékarny po celé Evropě jsou pod náporem pacientů, kteří bojují s nachlazením a chřipkou:

Během noci bouře Egon při přechodu přes západ Německa dosáhla v Sársku a v Porýní-Falci síly orkánu, vítr zde měl rychlost až 148 kilometrů v hodině. Vichr vyvracel stromy a ničil rozvody elektrické energie. V Bádensku-Württembersku kvůli následkům vichřice zaznamenali policisté přes 400 výjezdů.

V Bavorsku, kde se ocitlo asi 6600 domácností bez proudu, a v Durynsku několik školních autobusů s dětmi nedorazilo kvůli závějím či vyvráceným stromům do cíle. U bavorského Kirchenthumbachu jeden ze školních autobusů pod náporem silného větru sjel do příkopu, řidiči ani dětem se ale nic nestalo.

Belgické pobřeží se mezitím připravuje na záplavy, neboť meteorologové na odpoledne předpovídají vysoké vzedmutí moře. Přístavní město Nieuwpoort preventivně vybudovalo ochranné hráze z 25.000 pytlů s pískem. Obdobné potíže se sněžením a větrem má i Nizozemsko.

Na severu Francie připravila bouře o elektřinu zhruba 230.000 domácností, obzvláště postižené jsou pobřežní regiony Normandie a Pikardie.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hurikány, vlny veder, povodně. Meteorologové vydali děsivou prognózu…

03.12.2019 13:51 Aktualizováno Poslední desetiletí bude téměř s jistotou tím nejteplejším v historii měření. Uvedla to dnes…

Vražedné počasí: Průměrná teplota v Německu roste, umírají tisíce lidí

26.11.2019 10:52 Průměrná teplota na území Německa od předindustriální doby stoupla už o 1,5 stupně Celsia. V…

Počasí v Rakousku zabíjí. Přívaly sněhu, hrozí laviny, seniora pohřbilo…

18.11.2019 16:33 S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Sesuvy…

Rakousko pustoší extrémní počasí. Část země zasáhlo sněžení a mohutný dešť

18.11.2019 10:11 S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Několik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama