Bouře Egon pustoší západní Evropu: Kolaps dopravy, lidé bez elektřiny, hrozí záplavy

Berlín - Sever Německa se i dnes potýká s problémy v dopravě, které způsobila bouře Egon. S vichřicí se potýká Nizozemí, Belgii zasáhlo husté sněžení a sever Francie je bez elektřiny.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Trať mezi Brémami a Hannoverem musela být uzavřena a německé dráhy DB kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám snížily rychlost vysokorychlostních vlaků na 200 kilometrů v hodině, běžně přitom jezdí až o sto kilometrů v hodině rychleji.

Potíže s počasím v Německu dolehly především na spolkovou zemí Dolní Sasko, sněžení a silnému nárazovému větru ale čelí také Berlín či Braniborsko.

Mezinárodní letiště ve Frankfurtu nad Mohanem pro dnešek odřeklo kvůli bouři 125 letů a další rušení spojů nejsou vyloučena. Omezení se dotkla i Prahy, dopolední spoj Lufthansy do české metropole byl zrušen a let Českých aerolinií přistál ve Frankfurtu s 50minutovým zpožděním. Dvě ranní linky z Prahy do Frankfurtu odletěly se zhruba hodinovým odkladem. Několik letů odvolala i letiště v Drážďanech a Lipsku/Halle.

Nemocnice a lékarny po celé Evropě jsou pod náporem pacientů, kteří bojují s nachlazením a chřipkou:

Během noci bouře Egon při přechodu přes západ Německa dosáhla v Sársku a v Porýní-Falci síly orkánu, vítr zde měl rychlost až 148 kilometrů v hodině. Vichr vyvracel stromy a ničil rozvody elektrické energie. V Bádensku-Württembersku kvůli následkům vichřice zaznamenali policisté přes 400 výjezdů.

V Bavorsku, kde se ocitlo asi 6600 domácností bez proudu, a v Durynsku několik školních autobusů s dětmi nedorazilo kvůli závějím či vyvráceným stromům do cíle. U bavorského Kirchenthumbachu jeden ze školních autobusů pod náporem silného větru sjel do příkopu, řidiči ani dětem se ale nic nestalo.

Belgické pobřeží se mezitím připravuje na záplavy, neboť meteorologové na odpoledne předpovídají vysoké vzedmutí moře. Přístavní město Nieuwpoort preventivně vybudovalo ochranné hráze z 25.000 pytlů s pískem. Obdobné potíže se sněžením a větrem má i Nizozemsko.

Na severu Francie připravila bouře o elektřinu zhruba 230.000 domácností, obzvláště postižené jsou pobřežní regiony Normandie a Pikardie.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Moskvu zasáhla chumelenice, sníh odklízí na 50 tisíc lidí

06.12.2018 10:22 Na 55.000 lidí a přes 7000 kusů specializované techniky se podílí v moskevských ulicích na…

Čeká nás počasí jako před třemi miliony let? Dopad na Zemi bude zničující

22.11.2018 11:09 Množství oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře bylo v loňském roce opět rekordní. Oznámila to dnes…

Bouřlivé počasí v Itálii má 35 obětí, našlo se tělo nezvěstného

08.11.2018 13:56 Počet obětí bouřlivého počasí a záplav, které sužovaly Itálii hlavně minulý týden, se zvýšil na 35.…

Záplavy pustoší Sicílii, 12 mrtvých. V domě se utopila celá rodina +VIDEO

04.11.2018 15:35 Aktualizováno Extrémně deštivé a větrné počasí, které už přes týden sužuje Itálii, zasáhlo v noci na dnešek…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama