Statisíce domácností bez vody a elektřiny. Evropu sužují silné mrazy a sněžení

Atény/Paříž/Berlín - Řada Evropanů se stále potýká s dopady silného sněžení a mrazivého počasí. Tisíce francouzských domácností zůstávají bez elektřiny, z Řecka jsou nadále hlášeny problémy s dodávkami vody.

Ilustrační foto

Zhruba 150.000 obyvatel řeckého města Volos se podle tamních médií musí už třetí den obejít bez vody z vodovodu, protože potrubí na řadě míst v důsledku nízkých teplot popraskalo.

Ve Francii podle provozovatele elektrické sítě Enedis zůstává v důsledku sněhové bouře Egon bez proudu asi 32.500 domácností, zejména v pobřežních oblastech Normandie a Pikardie na severu země.

Psali jsme:  

Ve čtvrtek večer, kdy bouře vrcholila, bylo od dodávek elektřiny odříznuto až 330.000 domácností. Ve francouzských Pyrenejích dnes při sesuvu laviny zemřela jedna žena a jeden muž utrpěl těžká zranění.

Z Německa jsou v důsledku bouře Egon hlášena zpoždění u více než stovky odletů a příletů na mnichovském letišti. Železniční doprava ale ve většině částí země funguje normálně, uvedla agentura DPA.

Na dálnici mezi německými městy Hamburk a Lübeck se stala hromadná nehoda asi tří desítek aut, která si vyžádala jeden lidský život a řadu zranění, z toho pět těžkých. Podle policie se zřejmě na vozovce vytvořila ledová vrstva.

Témata: Počasí | mráz | evropa

Související:

Právě se děje