Bouře v Německu napáchaly značné škody, padající strom zabil ženu

Berlín - Bouřky a lijáky, které se nyní přesouvají do Česka, napáchaly v Německu značné škody. V Dortmundu na západě země dokonce vyvrácený strom zabil 51letou ženu. Bavorsko se na bouře teprve chystá, udeřit mají v pátek.

Přidejte svůj názor

Lovci bouřek v akci: Blesky na jižní Moravě ve večerních hodinách

Bouřlivé počasí sužovalo ve středu především západoněmeckou spolkovou zemi Severní Porýní-Vestfálsko. V Dortmundu spadl vyvrácený strom na ženu, která byla s přáteli na zahradě, a vážně ji zranil. Svým zraněním podlehla v nemocnici. Padající strom lehce zranil cyklistu v Mönchengladbachu.

Hasiči v Dolním Sasku, Hesensku, Hamburku či Šlesvicku-Holštýnsku zasahovali u zatopených sklepů, ale i požárů způsobených bleskem.

Jen v Kolíně nad Rýnem vyjeli k 550 zásahům. Jednu z podzemních garáží porýnské metropole zaplavila voda do výše půldruhého metru. Na hodinu a půl přerušili provoz také na letišti mezi Kolínem nad Rýnem a Bonnem.

V Německu bude počasí po zbytek týdne "náladové". Slunce a vysoké teploty se budou střídat se silnými bouřkami a deštěm.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí v Česku v nejbližších letech? Extrémní vedra, katastrofální sucho

15.02.2019 02:49 Aktualizováno Svět v posledních letech zažíval jeden teplotní rekord za druhým. Poslední čtyři roky byly…

V Alpách stále hrozí laviny, Itálie má za sebou tragický víkend

04.02.2019 20:45 Aktualizováno V alpských regionech v Německu, Švýcarsku, Rakousku i v Itálii nadále hrozí vysoké lavinové…

Sněžení ochromilo Evropu, Itálie hlásí i záplavy

03.02.2019 20:03 Aktualizováno Itálie se dnes potýká se následky vydatných srážek. Zatímco sever země odstraňuje následky…

Anglii a Wales trápí husté sněžení, letiště mají problémy

01.02.2019 13:08 Stovky škol v jižní Anglii a ve Walesu dnes zůstaly uzavřené kvůli hustému sněžení a ledovce na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama