Střední Německo čelí záplavám, jedna žena se pohřešuje

Berlín - Durynsko a Dolní Sasko se kvůli vydatným dešťům potýkají s rozvodněnými vodními toky. Německé úřady hlásí, že jsou připraveny vyhlásit evakuace, pokud si to situace vyžádá. Město Goslar, jehož centrem se valí masy vody, vyhlásilo stav nebezpečí. V nedalekém městě Wernigerode pohřešují jednu ženu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Žena (69), která se pohřešuje, se podle policie ztratila poblíž řeky Holtemme, která třiatřicetitisícovým městem Wernigerode protéká. Nedá se proto vyloučit, že do rozvodněné řeky spadla.

zdroj: YouTube

Rozvodněné vodní toky trápí i Goslar, jehož centrum se z velké části ocitlo pod vodou a jen těžko se do něj nyní dá dostat. Evakuován tam byl domov důchodců i jeden hotel.

Na možnost evakuace se připravují i v dolnosaském Hildesheimu. "Naše hráze zatím drží. Stejně jako dříve jsme připraveni na vše. I na evakuaci," uvádějí místní hasiči, kteří sledují stoupající hladinu řeky Innerste. Přes noc v Hildesheimu bojovalo s živlem asi 200 hasičů. "Stavěli jsme hráze z pytlů s pískem a prověřovali, zda vydrží tlak vody," uvedli ráno. Na některých místech se rozvodněné řece podařilo přes hráze proniknout, vesměs šlo ale o travnaté pobřežní plochy.

Radnice Hildesheimu oznámila, že řeka Innerste dosáhla v noci rekordní hladiny. Zatímco při povodních v roce 2007 ukazoval vodočet ve městě výšku hladiny na 675 centimetrech, v noci na dnešek to bylo 694 centimetrů.

Prudké deště, které do některých oblastí středního Německa za posledních 48 hodin přinesly přes 100 litrů srážek na metr čtvereční, komplikují v menší míře situaci také v Bavorsku, Braniborsku nebo v Berlíně.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na severu Slovenska trvá kalamita, riziko lavin se snížilo

18.01.2019 15:39 Na severu Slovenska přetrvává po vydatném sněžení kalamitní stav, v regionu pomáhají s…

Laviny v Rakousku letos zabily už 11 lidí včetně Čechů, v Bavorsku…

16.01.2019 18:04 Aktualizováno Navzdory tomu, že po dvou týdnech přestalo v bavorských a rakouských Alpách sněžit, zůstává riziko…

Na severu Slovenska trvá sněhová kalamita. Hrozí laviny, varuje horská…

16.01.2019 12:02 Na severu Slovenska přetrvává sněhová kalamita, desítky obcí kvůli přívalu sněhu vyhlásily…

V Alpách spadlo několik lavin, tisíce obyvatel Salcburku odříznuty od…

15.01.2019 19:36 Aktualizováno Riziko lavin se dnes v Rakousku mírně snížilo, ale zůstává vysoké a několik lavin spadlo i dnes. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama