Rakousko má za sebou také nejteplejší den roku, teplota dosáhla 37,4 stupně

Vídeň - Rakousko dnes zažilo dosud nejteplejší den roku. V dolnorakouském Wieselburgu v okrese Scheibbs bylo naměřeno 37,4 stupně, informoval národní meteorologický institut. Německo trápí kromě veder nadále také bouřky.

Přidejte svůj názor

Vídeň
doporučujeme

Na 71 z celkem 269 měřících stanic v Rakousku byla překročena hranice 35 stupňů Celsia. Třicetistupňovou rysku rtuť teploměru překročila na 222 stanicích.

Velmi vysoká teplota 36,7 stupně byla dnes odpoledne zaznamenána rovněž v dolnorakouském Hohenau, které leží u řeky Moravě a na hranici s Českou republikou i se Slovenskem.

V centru Vídně dnes v 14:15 SELČ teploty dosahovaly 35,9 stupně Celsia. Letos poprvé se tak musela rakouská metropole obejít bez fiakrů, které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Koně totiž byly osvobozeny od namáhavé práce.

Vlna veder přitom má podle předpovědi vytrvat do neděle. Téměř celé Rakousko do té doby opanují teploty přes 30 stupňů, na východě a jihu alpské republiky to bude i přes 35 stupňů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí si vybralo ve Španělsku krutou daň. Tři mrtví, povodňová vlna…

13.09.2019 13:13 Záplavy vyvolané přívalovými lijáky na jihu Španělska si vyžádaly tři oběti na životech. Desítky…

Počasí trápí Evropu: Oblíbenou destinaci Čechů zasáhly bouřky a tornádo

13.09.2019 06:56 Aktualizováno Na Baleáry dorazily intenzivní bouřky doprovázené přívalovými srážkami s úhrny až v řádech stovek…

Odborníci na počasí se děsí zimy. Bude jedna z nejkrutějších za poslední…

12.09.2019 22:42 Aktualizováno Odborníci na klima nedávno předpověděli, že se Anglie bude potýkat s extrémně silnými mrazy už tuto…

Španělsko bojuje se záplavami, silnice a tratě se proměnily v řeky

12.09.2019 15:27 Jih a východ Španělska se dnes potýká se záplavami způsobenými nočními bouřkovými dešti. Stovky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama