Moře v jižní Evropě je letos rekordně teplé

Praha - Lokálně už na povrchu moře dosáhla na 30 °C Velice teplé léto zažívá větší část jižní Evropy, kam jezdí i Češi nejčastěji v létě na dovolenou. A projevuje se to i na teplotách moře, která už vyrostla na velmi neobvyklé hodnoty, jak informuje Mgr. Martin Štros z meteocentrum.cz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Moře, ilustrační foto

Téměř celé Středozemní moře má na povrchu už více než 28 °C a na některých místech dokonce teploty moře překročily 30 °C! Zejména v oblasti kolem Kypru, ale kupodivu i na části Jaderského moře, tedy u břehů Itálie. Teploty jsou asi 3 °C nad dlouhodobým normálem, což je u moře opravdu hodně.

Je to mnohde nejvyšší teplota moře, která kdy byla naměřena. Ostatně s tím souvisejí i vysoké teploty vzduchu - ty třeba v posledních dnech překračovaly 40 °C na řadě míst v oblasti střední Itálie. Zcela běžné a nepřekvapující je to v Tunisku nebo na jihu Španělska. Tentokrát byly čtyřicítky zjištěny i na Sardinii a dokonce na jedné stanici v Chorvatsku. Horké počasí v oblasti vydrží do konce týdne, pak se vrátí k normálu.

Díky teplému moři zaznamenávám i velmi teplé noci, v Itálii u pobřeží neklesají často ani pod 25 °C. Dokonce na Sardinii bylo zaznamenáno, že se za celou noc teploty nedostala ani pod 30 °C! To je také raritní a způsobuje, že vedra jsou opravdu hodně těžko snesitelná, protože ani v noci není chladněji, že by se dalo vyvětrat... Také noční teploty se udrží v příštích několika dnech ještě hodně vysoko.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Moskvu zasáhla chumelenice, sníh odklízí na 50 tisíc lidí

06.12.2018 10:22 Na 55.000 lidí a přes 7000 kusů specializované techniky se podílí v moskevských ulicích na…

Čeká nás počasí jako před třemi miliony let? Dopad na Zemi bude zničující

22.11.2018 11:09 Množství oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře bylo v loňském roce opět rekordní. Oznámila to dnes…

Bouřlivé počasí v Itálii má 35 obětí, našlo se tělo nezvěstného

08.11.2018 13:56 Počet obětí bouřlivého počasí a záplav, které sužovaly Itálii hlavně minulý týden, se zvýšil na 35.…

Záplavy pustoší Sicílii, 12 mrtvých. V domě se utopila celá rodina +VIDEO

04.11.2018 15:35 Aktualizováno Extrémně deštivé a větrné počasí, které už přes týden sužuje Itálii, zasáhlo v noci na dnešek…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama