Burgas a okolí zdevastovala záplavová vlna, nejméně tři mrtví

Burgas - Vytrvalý déšť v části bulharského přímořského města Burgas a v okolních obcích způsobil nečekanou povodeň, zahynuli nejméně tři lidé a jeden člověk je pohřešován. Podle meteorologů mají deště pokračovat.

Přidejte svůj názor

Zaplavená auta

K nejvíce zasaženým patří vesnice Kamenovo, kde byl vyhlášen stav nouze. Podobně je na tom ale přinejmenším sedm dalších obcí, jako je Polski izvor, Livada nebo Trastikovo. Podle některých informací dva starší lidé zemřeli v Polském izvoru a jeden buď v Livadě, nebo v obci Ravnec. Pohřešovanou osobou je starší žena.

zdroj: YouTube

Voda v zasažených obcích zatopila desítky domů a část obyvatel přiměla k dočasnému opuštění domovů. Trastikovo muselo být evakuováno celé kvůli protržené hrázi. Podle serveru Novinite jsou do záchranných akcí zapojeni i potápěči a těžká technika.

Kvůli záplavě jsou v zasažené oblasti přerušeny dodávky elektrického proudu a řada silnic je neprůjezdná. Pracovníci státního úřadu pro technickou kontrolu zjistili trhliny v některých místních vodních nádržích, nebezpečí protržení ale podle nich zatím nehrozí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na severu Slovenska trvá kalamita, riziko lavin se snížilo

18.01.2019 15:39 Na severu Slovenska přetrvává po vydatném sněžení kalamitní stav, v regionu pomáhají s…

Laviny v Rakousku letos zabily už 11 lidí včetně Čechů, v Bavorsku…

16.01.2019 18:04 Aktualizováno Navzdory tomu, že po dvou týdnech přestalo v bavorských a rakouských Alpách sněžit, zůstává riziko…

Na severu Slovenska trvá sněhová kalamita. Hrozí laviny, varuje horská…

16.01.2019 12:02 Na severu Slovenska přetrvává sněhová kalamita, desítky obcí kvůli přívalu sněhu vyhlásily…

V Alpách spadlo několik lavin, tisíce obyvatel Salcburku odříznuty od…

15.01.2019 19:36 Aktualizováno Riziko lavin se dnes v Rakousku mírně snížilo, ale zůstává vysoké a několik lavin spadlo i dnes. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama