Slovensko zasáhl orkán, vyřadil z provozu největší skiareál

Poprad - Slovensko zasáhl orkán, hasiči v noci na dnešek pomáhali odstraňovat popadané stromy. Meteorologové zaznamenali právě na Chopku v neděli večer vítr o síle orkánu, jeho rychlost dosáhla 119 kilometrů v hodině.

Přidejte svůj názor

Vysoké Tatry

Nejvyšší stupeň výstrahy před silným větrem na hřebenech Vysokých a Nízkých Tater platí do úterý. V nárazech by tam vítr mohl dosáhnout rychlosti až 180 km/h.

Hasiči z důvodu nárazového větru nejčastěji zasahovali na severu Slovenska. Výpadky v dodávkách elektřiny postihly stovky zákazníků energetických firem.

Kvůli odstraňování následků kalamity byl uzavřen skiareál Jasná nedaleko Liptovského Mikuláše, a to jak severní, tak jižní část střediska.

V Západních Tatrách horští záchranáři v neděli evakuovali posádky vozidel, které kvůli popadaným stromům uvízly na silnici mezi obcí Zuberec a turistickou lokalitou Zverovka, kde se nachází také lyžařské středisko. Noc v budově horské služby strávilo 15 osob včetně dětí. Provoz na silnici byl obnoven až ráno.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změna klimatu zásadně ovlivňuje naše zdraví. Lidem hrozí obrovské problémy…

15.10.2018 21:21 Aktualizováno OSN často varuje před následky, které s sebou přináší změna klimatu. Často také jednotlivé vlády…

Bouře a záplavy ve Francii zabily 10 lidi, obětí je i jeptiška. Živel…

15.10.2018 14:07 Aktualizováno Jih Francie v noci na dnešek zasáhly prudké deště a nečekané bleskové záplavy, které si vyžádaly…

Portugalskem se přehnala nejsilnější bouře za poslední dvě století

14.10.2018 09:57 Polámané stromy a statisíce domácností bez elektřiny za sebou zanechala bouře Leslie, která se v…

Na Evropu se řítí mohutná bouře. Miliony lidí jsou v ohrožení

10.10.2018 22:00 Aktualizováno Jen několik týdnů uplynulo od řádění bouře Fabienne, která se prohnala Evropou a napáchala škody i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama