Slovensko zasáhl orkán, vyřadil z provozu největší skiareál

Poprad - Slovensko zasáhl orkán, hasiči v noci na dnešek pomáhali odstraňovat popadané stromy. Meteorologové zaznamenali právě na Chopku v neděli večer vítr o síle orkánu, jeho rychlost dosáhla 119 kilometrů v hodině.

Přidejte svůj názor

Vysoké Tatry

Nejvyšší stupeň výstrahy před silným větrem na hřebenech Vysokých a Nízkých Tater platí do úterý. V nárazech by tam vítr mohl dosáhnout rychlosti až 180 km/h.

Hasiči z důvodu nárazového větru nejčastěji zasahovali na severu Slovenska. Výpadky v dodávkách elektřiny postihly stovky zákazníků energetických firem.

Kvůli odstraňování následků kalamity byl uzavřen skiareál Jasná nedaleko Liptovského Mikuláše, a to jak severní, tak jižní část střediska.

V Západních Tatrách horští záchranáři v neděli evakuovali posádky vozidel, které kvůli popadaným stromům uvízly na silnici mezi obcí Zuberec a turistickou lokalitou Zverovka, kde se nachází také lyžařské středisko. Noc v budově horské služby strávilo 15 osob včetně dětí. Provoz na silnici byl obnoven až ráno.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na severu Slovenska trvá kalamita, riziko lavin se snížilo

18.01.2019 15:39 Na severu Slovenska přetrvává po vydatném sněžení kalamitní stav, v regionu pomáhají s…

Laviny v Rakousku letos zabily už 11 lidí včetně Čechů, v Bavorsku…

16.01.2019 18:04 Aktualizováno Navzdory tomu, že po dvou týdnech přestalo v bavorských a rakouských Alpách sněžit, zůstává riziko…

Na severu Slovenska trvá sněhová kalamita. Hrozí laviny, varuje horská…

16.01.2019 12:02 Na severu Slovenska přetrvává sněhová kalamita, desítky obcí kvůli přívalu sněhu vyhlásily…

V Alpách spadlo několik lavin, tisíce obyvatel Salcburku odříznuty od…

15.01.2019 19:36 Aktualizováno Riziko lavin se dnes v Rakousku mírně snížilo, ale zůstává vysoké a několik lavin spadlo i dnes. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama