Británii ochromil nápor sněhu, potíže mají auta i letadla

Londýn - Husté sněžení dnes zasáhlo části Británie a zkomplikovalo dopravu. Potíže jsou na silnicích i letištích. Tisíce domácností jsou bez elektřiny, informuje BBC.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zima
doporučujeme

Meteorologové vydali na dnešek varování ohledně intenzivních srážek pro jih Anglie a část Walesu, ve Skotsku, Severním Irsku, ale i na východním pobřeží Anglie platí výstraha kvůli náledí.

Podle energetické společnosti Western Power Distribution, která zásobuje elektřinou oblasti nejvíce zasažené hustým sněžením, je nyní ve Walesu a jihovýchodní Anglii bez proudu zhruba 7000 domácností. Odpoledne bylo bez proudu také 5500 odběratelů společnosti Scottish and Southern Electricity Networks.

Po havárii nákladního auta zůstala dočasně zablokována dálnice M1, několik hodin se pak stálo na silnici A14 severně od Londýna.

Přílety muselo odklánět letiště v Lutonu, další lety byly zpožděny kvůli nutnosti odstranit z letadel námrazu. Kvůli odklízení sněhu z přistávací dráhy byly odkládány lety na Stanstedu. Mluvčí letiště informoval, že bylo zrušeno 16 letů společnosti Ryanair a že kvůli přetrvávajícímu sněžení mohou být další lety ještě zrušeny či odloženy. Před komplikacemi byli varováni také pasažéři na birminghamském letišti.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí v Rakousku zabíjí. Přívaly sněhu, hrozí laviny, seniora pohřbilo…

18.11.2019 16:33 S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Sesuvy…

Rakousko pustoší extrémní počasí. Část země zasáhlo sněžení a mohutný dešť

18.11.2019 10:11 S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Několik…

Benátky devastuje další povodňová vlna, záplavy hlásí celá Itálie

17.11.2019 16:33 Benátky dnes postihla další záplavová vlna, třetí během jediného týdne. V souvislosti s…

Nápor sněhu ochromil jihovýchod Francie. Jeden muž tragicky zahynul

15.11.2019 13:50 Aktualizováno Statisíce domácností na jihovýchodě Francie se dnes ráno ocitly bez dodávek elektřiny poté, co…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama