Británii ochromil nápor sněhu, potíže mají auta i letadla

Londýn - Husté sněžení dnes zasáhlo části Británie a zkomplikovalo dopravu. Potíže jsou na silnicích i letištích. Tisíce domácností jsou bez elektřiny, informuje BBC.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zima

Meteorologové vydali na dnešek varování ohledně intenzivních srážek pro jih Anglie a část Walesu, ve Skotsku, Severním Irsku, ale i na východním pobřeží Anglie platí výstraha kvůli náledí.

Podle energetické společnosti Western Power Distribution, která zásobuje elektřinou oblasti nejvíce zasažené hustým sněžením, je nyní ve Walesu a jihovýchodní Anglii bez proudu zhruba 7000 domácností. Odpoledne bylo bez proudu také 5500 odběratelů společnosti Scottish and Southern Electricity Networks.

Po havárii nákladního auta zůstala dočasně zablokována dálnice M1, několik hodin se pak stálo na silnici A14 severně od Londýna.

Přílety muselo odklánět letiště v Lutonu, další lety byly zpožděny kvůli nutnosti odstranit z letadel námrazu. Kvůli odklízení sněhu z přistávací dráhy byly odkládány lety na Stanstedu. Mluvčí letiště informoval, že bylo zrušeno 16 letů společnosti Ryanair a že kvůli přetrvávajícímu sněžení mohou být další lety ještě zrušeny či odloženy. Před komplikacemi byli varováni také pasažéři na birminghamském letišti.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přes Dalmácii se prohnal ničivý orkán. Kácel sloupy a stromy, převrátil…

23.02.2019 15:23 Mimořádně silný orkán v noci na dnešek řádil v chorvatské Dalmácii, škody způsobil zejména ve…

Turistický ráj na Krétě zpustošila bouře. Smetla rodinu do potoka, těla…

18.02.2019 14:58 Aktualizováno Prudký vítr a lijáky si na řeckém ostrově Kréta o víkendu vyžádaly nejméně čtyři mrtvé. Podle…

Počasí v Česku v nejbližších letech? Extrémní vedra, katastrofální sucho

15.02.2019 02:49 Aktualizováno Svět v posledních letech zažíval jeden teplotní rekord za druhým. Poslední čtyři roky byly…

V Alpách stále hrozí laviny, Itálie má za sebou tragický víkend

04.02.2019 20:45 Aktualizováno V alpských regionech v Německu, Švýcarsku, Rakousku i v Itálii nadále hrozí vysoké lavinové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama