Bouře Eleanor má další oběti: Seniorka se utopila v bahně, muže a ženu smetla vlna

Paříž - Počet mrtvých po bouři doprovázené silným větrem ve Francii stoupl dnes na dva. Téměř 30.000 domácností zůstává bez elektřiny. Horská služba zvýšila na nejvyšší stupeň varování před lavinami ve francouzských Alpách.

Přidejte svůj názor

Francouzská policie

Bouře Eleanor zasáhla severní polovinu Francie ve středu a v noci na dnešek se přesunula nad jižní část. Na jihovýchodě země zemřela v domě zavaleném bahnem 93letá žena. 

Ve francouzských Alpách dnes obnovila provoz většina lyžařských středisek, uzavřených ve středu kvůli bouři. Platí v nich ale nejvyšší stupeň lavinového nebezpečí. Zavřené zůstává podle serveru franceinfo téměř celé středisko Chamonix. Místní úřady kvůli hrozícím lavinám kromě toho uzavřely silnice do čtyř místních obcí.

Eleanor, v německy mluvících zemích nazývaná Burglind, si ve Francii ve středu vyžádala 29 zraněných, z toho čtyři těžce. Dva lidé zemřeli v důsledku živlu ve Španělsku. Muže a ženu smetla v Baskicku na pláži velká vlna.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na severu Slovenska trvá kalamita, riziko lavin se snížilo

18.01.2019 15:39 Na severu Slovenska přetrvává po vydatném sněžení kalamitní stav, v regionu pomáhají s…

Laviny v Rakousku letos zabily už 11 lidí včetně Čechů, v Bavorsku…

16.01.2019 18:04 Aktualizováno Navzdory tomu, že po dvou týdnech přestalo v bavorských a rakouských Alpách sněžit, zůstává riziko…

Na severu Slovenska trvá sněhová kalamita. Hrozí laviny, varuje horská…

16.01.2019 12:02 Na severu Slovenska přetrvává sněhová kalamita, desítky obcí kvůli přívalu sněhu vyhlásily…

V Alpách spadlo několik lavin, tisíce obyvatel Salcburku odříznuty od…

15.01.2019 19:36 Aktualizováno Riziko lavin se dnes v Rakousku mírně snížilo, ale zůstává vysoké a několik lavin spadlo i dnes. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama