Východní Evropu pokryla vrstva oranžového sněhu

Kyjev - Některé lidi při pohledu na vrstvu oranžového sněhu, která se objevila v různých lyžařských areálech ve východní Evropě, napadla myšlenka, zda se nejedná o jeden ze signálů oznamující konec světa. Oranžový sníh pokryl sjezdovky v ruském Soči, dějišti zimních olympijských her 2014, ale byl spatřen také v Rumunsku, Bulharsku, Ukrajině a Moldavsku, jak uvedl server news.com.au.

Přidejte svůj názor

Evropu pokryl oranžový sníh

Nejednalo se apokalypsu, nýbrž o jev objevující se zhruba každých pět let, jak tvrdí experti. Podle Stevena Keatese, odborníka působícího na národní meteorologické stanici v Anglii, bylo oranžové zbarvení sněhu zapříčiněno pouštním pískem a prachem původem z Afriky.

„Jakmile se písek dostane do vyšších vrstev atmosféry, může se rozptýlit kamkoliv“, uvedl Keates pro deník The Independent. Také satelitní snímky z NASA potvrdily velké množství písku v atmosféře, poukázaly na jeho velkou koncentraci právě nad Středozemím. „Když prší či sněží, stáhne to dolů vše, co nahoře je [...]“, poznamenal Keates.

Oranžové zbarvení nebylo jediným fenoménem tohoto druhu. V lednu byli obyvatelé jednoho města v centru Kazachstánu zaskočeni, když prach a splodiny z místních továren na zpracování železa a oceli obarvily sníh do černa.

Podobným unikátem byla i červená mlha v australském Sydney. V roce 2009 po bouři, která se přehnala přes jihovýchodní část Austrálie, město na jeden den zavalila prašná mlha. Když ji prosvítilo Slunce, mlha se zbarvila do odstínů červené a oranžové barvy.

Témata: sníh | písek | prach | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouřlivé počasí v Itálii má 35 obětí, našlo se tělo nezvěstného

08.11.2018 13:56 Počet obětí bouřlivého počasí a záplav, které sužovaly Itálii hlavně minulý týden, se zvýšil na 35.…

Záplavy pustoší Sicílii, 12 mrtvých. V domě se utopila celá rodina +VIDEO

04.11.2018 15:35 Aktualizováno Extrémně deštivé a větrné počasí, které už přes týden sužuje Itálii, zasáhlo v noci na dnešek…

Hurá na lyže. Sněhová nadílka v jižních Alpách otevřela skiareály dříve

03.11.2018 21:30 Zatímco většina Evropy se těší babímu létu, do některých částí Alp přišla zima v letošním bláznivém…

VIDEO: Apokalypsa v Itálii. Bouře ničí mosty, vesnice odříznuté od světa,…

03.11.2018 20:37 Aktualizováno Itálii dál sužuje extrémně deštivé a větrné počasí, které v posledních dnech napáchalo obrovské…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama