Východní Evropu pokryla vrstva oranžového sněhu

Kyjev - Některé lidi při pohledu na vrstvu oranžového sněhu, která se objevila v různých lyžařských areálech ve východní Evropě, napadla myšlenka, zda se nejedná o jeden ze signálů oznamující konec světa. Oranžový sníh pokryl sjezdovky v ruském Soči, dějišti zimních olympijských her 2014, ale byl spatřen také v Rumunsku, Bulharsku, Ukrajině a Moldavsku, jak uvedl server news.com.au.

Přidejte svůj názor

Evropu pokryl oranžový sníh

Nejednalo se apokalypsu, nýbrž o jev objevující se zhruba každých pět let, jak tvrdí experti. Podle Stevena Keatese, odborníka působícího na národní meteorologické stanici v Anglii, bylo oranžové zbarvení sněhu zapříčiněno pouštním pískem a prachem původem z Afriky.

„Jakmile se písek dostane do vyšších vrstev atmosféry, může se rozptýlit kamkoliv“, uvedl Keates pro deník The Independent. Také satelitní snímky z NASA potvrdily velké množství písku v atmosféře, poukázaly na jeho velkou koncentraci právě nad Středozemím. „Když prší či sněží, stáhne to dolů vše, co nahoře je [...]“, poznamenal Keates.

Oranžové zbarvení nebylo jediným fenoménem tohoto druhu. V lednu byli obyvatelé jednoho města v centru Kazachstánu zaskočeni, když prach a splodiny z místních továren na zpracování železa a oceli obarvily sníh do černa.

Podobným unikátem byla i červená mlha v australském Sydney. V roce 2009 po bouři, která se přehnala přes jihovýchodní část Austrálie, město na jeden den zavalila prašná mlha. Když ji prosvítilo Slunce, mlha se zbarvila do odstínů červené a oranžové barvy.

Témata: sníh | písek | prach | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé ohlásili tornádo v Podkrušnohoří, bouře Fabienne má v Německu první…

24.09.2018 11:17 Aktualizováno Berlín - Bouře Fabienne si v Německu vyžádala nejméně jednu oběť na životě. Je jí 78letá žena, na…

VIDEO: Děsivý přistávací manévr ve vichřici letadla Air France

24.09.2018 03:38 Londýn - Letadlo společnosti Air France zažilo velmi divoký pokus o přistání na letišti v britském…

Na Skandinávii udeří větrná bouře. Lidé nemají vycházet, trajekty zastaveny

21.09.2018 12:06 Stockholm - Skandinávie se připravuje na příchod bouře s vichrem dosahujícím 160 kilometrů za…

Na Irsko udeřil pozůstatek hurikánu. Vichr smetl karavan do moře, dva mrtví

19.09.2018 21:49 Aktualizováno Dublin - Dvě oběti si vyžádala bouře Ali, která dnes udeřila na Irský ostrov. Na západě Irska…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama