Západ Evropy zasáhly bouře. Paříž má vytopené metro, v Německu létaly střechy

Berlín/Francie - Škody za miliony eur způsobily bouřky, které se v úterý přehnaly přes některé oblasti v Německu. Informují o tom dnes místní média. Přívalové lijáky způsobily například ve Wuppertalu a v Cáchách ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko či v Bad Gandersheimu v Dolním Sasku bleskové povodně.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

V univerzitním kampusu ve Wuppertalu bouři nepřečkala střecha jedné z budov, která se propadla. Ve městě se zřítila také střecha jedné z čerpacích stanic, u které v té době parkovalo 14 aut. Policie uvedla, že jeden z řidičů byl lehce zraněn.

Dešťová voda rychle zaplavila ulice Wuppertalu i Cách, odkud natekla i do sklepů. Portál Focus.de zveřejnil video, na kterém proud vody srazil motorkáře. Podobně situace vypadala i v Bad Gandersheimu, kde vodní toky a rybníky nedokázaly přívaly deště pojmout, takže se voda vylila z břehů.

Německá meteorologická služba (DWD) uvedla, že na některých místech Wuppertalu napršelo 100 litrů na čtvereční metr. "Byl to extrém a je to hodnota, která běžně naprší za celý měsíc," citovala dnes agentura DPA mluvčího DWD. Wuppertalská radnice uvedla, že odstraňování škod na infrastruktuře potrvá několik dní.

V porúrském Oberhausenu zranil blesk ženu. Podle hasičů se pohybovala ve volném prostranství, blesk ji naštěstí nezasáhl přímo. Bouřky potrápily i Hesensko s Bavorskem, kde poryvy větru vyvracely a lámaly stromy a dešťová voda zaplavila ulice.

Také Paříž zasáhla v úterý večer prudká bouřka, zatopeno bylo i několik stanic metra. Kvůli vodě, která poškodila signalizaci, musel být na několik hodin přerušen provoz na lince číslo jedna. Ta představuje hlavní spojení mezi západem a východem metropole a je nejfrekventovanější trasou podzemní dráhy.

Na pařížském předměstí Boulogne-Billancourt zapálil blesk na jednom místě několik aut. Postupně jich úplně nebo částečně shořelo deset, napsal deník Le Parisien.

Varování před bouřemi platí i dnes ve 41 francouzských departementech, především na jihovýchodě a severozápadě země.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změna klimatu zásadně ovlivňuje naše zdraví. Lidem hrozí obrovské problémy…

15.10.2018 21:21 Aktualizováno OSN často varuje před následky, které s sebou přináší změna klimatu. Často také jednotlivé vlády…

Bouře a záplavy ve Francii zabily 10 lidi, obětí je i jeptiška. Živel…

15.10.2018 14:07 Aktualizováno Jih Francie v noci na dnešek zasáhly prudké deště a nečekané bleskové záplavy, které si vyžádaly…

Portugalskem se přehnala nejsilnější bouře za poslední dvě století

14.10.2018 09:57 Polámané stromy a statisíce domácností bez elektřiny za sebou zanechala bouře Leslie, která se v…

Na Evropu se řítí mohutná bouře. Miliony lidí jsou v ohrožení

10.10.2018 22:00 Aktualizováno Jen několik týdnů uplynulo od řádění bouře Fabienne, která se prohnala Evropou a napáchala škody i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama