Horké počasí v Evropě je smrtící, Španělsko hlásí už druhou oběť

Madrid - Na jihu Pyrenejského poloostrova by dnes teploty měly dosáhnout až 45 stupňů a o víkendu mohou vzrůst ještě výše. Podle listu El Mundo mají letošní vedra již tragičtější bilanci než ta loňská, kdy kvůli vysokým teplotám skonal jeden člověk.

Přidejte svůj názor

Španělsko, Madrid

Nebývale vysoké teploty panují v celé Evropě od Skandinávie po Řecko, vůbec nejvíce přitom ukazují teploměry ve Španělsku a Portugalsku. Zatímco ve čtvrtek bylo nejtepleji v jihošpanělské Andalusii, v jejíž metropoli Seville naměřili 41,7 stupně, dnes se na největší horko musí připravit lidé v Extremaduře na západě země, kde se očekává více než 44 stupňů.

Vedra mají ve Španělsku již druhou oběť. Po dělníkovi, který zemřel při stavbě dálnice v Murcii, doplatil na přehřátí organismu i zemědělec pracující na svém poli v jihošpanělském regionu Murcia. 78letý muž byl v kritickém stavu převezen do nemocnice, kde se ho ale lékařům už nepodařilo zachránit.

V Itálii například platí i pro turisty hojně navštěvovaná města jako Benátky, Florencii či Milán. Italští meteorologové rovněž upozorňují na zvýšenou koncentraci přízemního ozonu v ovzduší, jež v některých městech překračuje hranici 200 mikrogramů na metr krychlový, která je již považována za smogový stav.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Paříže vtrhla zima, kvůli sněhu musela být uzavřena Eiffelovka

22.01.2019 15:43 Severní Francii dnes zasáhl vpád zimního počasí, kvůli sněhové nadílce se v Paříži pro návštěvníky…

Na severu Slovenska trvá kalamita, riziko lavin se snížilo

18.01.2019 15:39 Na severu Slovenska přetrvává po vydatném sněžení kalamitní stav, v regionu pomáhají s…

Laviny v Rakousku letos zabily už 11 lidí včetně Čechů, v Bavorsku…

16.01.2019 18:04 Aktualizováno Navzdory tomu, že po dvou týdnech přestalo v bavorských a rakouských Alpách sněžit, zůstává riziko…

Na severu Slovenska trvá sněhová kalamita. Hrozí laviny, varuje horská…

16.01.2019 12:02 Na severu Slovenska přetrvává sněhová kalamita, desítky obcí kvůli přívalu sněhu vyhlásily…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama