Na Evropu se řítí mohutná bouře. Miliony lidí jsou v ohrožení

Jen několik týdnů uplynulo od řádění bouře Fabienne, která se prohnala Evropou a napáchala škody i v Česku, a už je tu další varování. Podle meteorologů se na evropský kontinent řítí bouře Callum, která udeří už za pár dní.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Počasí, ilustrační foto

Podle britských meteorologů udeří plnou silou především v Británii, a to rychlostí až 130 km/h. Napadnout může více než sto milimetrů srážek a bouře tak může způsobit lokální záplavy.

Británie je v pohotovosti a média upozorňují, že bouře postihne miliony lidí. Hrozí přerušení dodávek elektřiny, pády stromů i utrhané střechy a převrácená auta.

Bouře by měla ke břehům Británie dorazit ve čtvrtek večer, meteorologové se ale obávají jejího dalšího postupu. Někteří tvrdí, že by se poté mohla stočit směrem k Evropě.

Do západní Evropy by ale měla dorazit oslabená a zbytek kontinentu tak nezasáhne plnou silou. Přesto bude stále nebezpečná a může napáchat rozsáhlé škody.

České republice by se měla bouře vyhnout, stejně jako její následky. Podle meteorologů má být celý tento týden teplotně nadprůměrný a teploty se budou pohybovat kolem 23 °C.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turistický ráj na Krétě zpustošila bouře. Smetla rodinu do potoka, těla…

18.02.2019 14:58 Aktualizováno Prudký vítr a lijáky si na řeckém ostrově Kréta o víkendu vyžádaly nejméně čtyři mrtvé. Podle…

Počasí v Česku v nejbližších letech? Extrémní vedra, katastrofální sucho

15.02.2019 02:49 Aktualizováno Svět v posledních letech zažíval jeden teplotní rekord za druhým. Poslední čtyři roky byly…

V Alpách stále hrozí laviny, Itálie má za sebou tragický víkend

04.02.2019 20:45 Aktualizováno V alpských regionech v Německu, Švýcarsku, Rakousku i v Itálii nadále hrozí vysoké lavinové…

Sněžení ochromilo Evropu, Itálie hlásí i záplavy

03.02.2019 20:03 Aktualizováno Itálie se dnes potýká se následky vydatných srážek. Zatímco sever země odstraňuje následky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama