Na Evropu se řítí mohutná bouře. Miliony lidí jsou v ohrožení

Jen několik týdnů uplynulo od řádění bouře Fabienne, která se prohnala Evropou a napáchala škody i v Česku, a už je tu další varování. Podle meteorologů se na evropský kontinent řítí bouře Callum, která udeří už za pár dní.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Počasí, ilustrační foto

Podle britských meteorologů udeří plnou silou především v Británii, a to rychlostí až 130 km/h. Napadnout může více než sto milimetrů srážek a bouře tak může způsobit lokální záplavy.

Británie je v pohotovosti a média upozorňují, že bouře postihne miliony lidí. Hrozí přerušení dodávek elektřiny, pády stromů i utrhané střechy a převrácená auta.

Bouře by měla ke břehům Británie dorazit ve čtvrtek večer, meteorologové se ale obávají jejího dalšího postupu. Někteří tvrdí, že by se poté mohla stočit směrem k Evropě.

Do západní Evropy by ale měla dorazit oslabená a zbytek kontinentu tak nezasáhne plnou silou. Přesto bude stále nebezpečná a může napáchat rozsáhlé škody.

České republice by se měla bouře vyhnout, stejně jako její následky. Podle meteorologů má být celý tento týden teplotně nadprůměrný a teploty se budou pohybovat kolem 23 °C.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změna klimatu zásadně ovlivňuje naše zdraví. Lidem hrozí obrovské problémy…

15.10.2018 21:21 Aktualizováno OSN často varuje před následky, které s sebou přináší změna klimatu. Často také jednotlivé vlády…

Bouře a záplavy ve Francii zabily 10 lidi, obětí je i jeptiška. Živel…

15.10.2018 14:07 Aktualizováno Jih Francie v noci na dnešek zasáhly prudké deště a nečekané bleskové záplavy, které si vyžádaly…

Portugalskem se přehnala nejsilnější bouře za poslední dvě století

14.10.2018 09:57 Polámané stromy a statisíce domácností bez elektřiny za sebou zanechala bouře Leslie, která se v…

Čekají nás Vánoce na blátě? Meteorologové nemají příliš dobré zprávy

07.10.2018 21:54 Aktualizováno Zima se pomalu blíží a příroda začala vysílat své první signály. Podle národních meteorologických…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama