Rozbouřený Balt zaplavuje sever Polska a Kaliningrad, vichr smetl autobus ze silnice

Třináct lidí dnes utrpělo zranění jihovýchodně od Varšavy, když autobus, kterým cestovali, při silném poryvu větru vyjel ze silnice a převrátil se. Život lidem na severu Polska i v ruské Kaliningradské oblasti komplikuje rozbouřené Baltské moře, z něhož se voda vylévá na pevninu. V horách na jihu Polska hrozí nebezpečí lavin.

Přidejte svůj názor

Velké vlny
doporučujeme

Nehoda autobusu se stala kolem 01:00 SEČ nedaleko města Garwolin na hlavním silničním tahu spojujícím Varšavu a Lublin, uvedla na svých internetových stránkách státní Polská televize. V autobuse cestovalo 50 lidí. Kromě toho, že vál silný vichr, vydatně sněžilo a silnice byla kluzká.

Ve Fromborku, který leží u Viselského zálivu, se voda z rozbouřeného moře rozlila po místním přístavu. Hasiči tam dovezli pytle s pískem a zabezpečili budovu správy přístavu i smažírnu ryb.

Zaplavení některých ulic hrozí i v Gdaňsku, kvůli bouři na Baltu stoupá hladina řeky Elblong. Už ve středu se pro veřejnost zavřelo oblíbené molo v Sopotech. V některých částech polského pobřeží Baltu platí nejvyšší stupeň ohrožení záplavami. V oblasti fouká silný severní vítr.

Vlnobití a záplavy poničily část přímořské promenády ve městě Světlogorsk v ruské Kaliningradské oblasti, informuje server Lenta.ru.

zdroj: YouTube

Na polské straně Vysokých Tater v Dolině Roztoki podle internetových stránek zpravodajské televize TVN24 spadla lavina. Na místo se vydala horská služba, protože měla podezření, že tam zůstali dva lidé. Šlo ale o planý poplach. V těchto horách i v Krkonoších platí třetí z pěti stupňů lavinového nebezpečí.

Podle předpovědi počasí pro Polsko se v pátek v oblastech ležících na severu, západě a ve střední části země očekává mrznoucí déšť.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouře řádila ve Finském zálivu, u Petrohradu vytvořila obří ledovou stěnu …

13.03.2019 07:27 Kvůli silné bouři, která o víkendu řádila ve Finském zálivu, vznikla na břehu nedaleko ruského…

Chladné léto a rychlý nástup podzimu: Meteorologové aktualizovali výhled…

11.03.2019 22:03 Aktualizováno Britští meteorologové, kteří na základě modelů a dat o počasí z předchozích let zveřejňují…

Bouře Eberhard zkomplikovala dopravu na Slovensku, řada lidí je bez…

11.03.2019 12:16 Silný vítr v noci na dnešek způsobil na Slovensku výpadky v dodávkách elektřiny tisícům odběratelů,…

Orkán Eberhard se prohnal přes Německo, děsivě si pohrál s letadlem +VIDEO

11.03.2019 11:03 Silná větrná bouře Eberhard způsobila v neděli zejména v západní části Německa značné problémy v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama