Rozbouřený Balt zaplavuje sever Polska a Kaliningrad, vichr smetl autobus ze silnice

Třináct lidí dnes utrpělo zranění jihovýchodně od Varšavy, když autobus, kterým cestovali, při silném poryvu větru vyjel ze silnice a převrátil se. Život lidem na severu Polska i v ruské Kaliningradské oblasti komplikuje rozbouřené Baltské moře, z něhož se voda vylévá na pevninu. V horách na jihu Polska hrozí nebezpečí lavin.

Přidejte svůj názor

Velké vlny

Nehoda autobusu se stala kolem 01:00 SEČ nedaleko města Garwolin na hlavním silničním tahu spojujícím Varšavu a Lublin, uvedla na svých internetových stránkách státní Polská televize. V autobuse cestovalo 50 lidí. Kromě toho, že vál silný vichr, vydatně sněžilo a silnice byla kluzká.

Ve Fromborku, který leží u Viselského zálivu, se voda z rozbouřeného moře rozlila po místním přístavu. Hasiči tam dovezli pytle s pískem a zabezpečili budovu správy přístavu i smažírnu ryb.

Zaplavení některých ulic hrozí i v Gdaňsku, kvůli bouři na Baltu stoupá hladina řeky Elblong. Už ve středu se pro veřejnost zavřelo oblíbené molo v Sopotech. V některých částech polského pobřeží Baltu platí nejvyšší stupeň ohrožení záplavami. V oblasti fouká silný severní vítr.

Vlnobití a záplavy poničily část přímořské promenády ve městě Světlogorsk v ruské Kaliningradské oblasti, informuje server Lenta.ru.

zdroj: YouTube

Na polské straně Vysokých Tater v Dolině Roztoki podle internetových stránek zpravodajské televize TVN24 spadla lavina. Na místo se vydala horská služba, protože měla podezření, že tam zůstali dva lidé. Šlo ale o planý poplach. V těchto horách i v Krkonoších platí třetí z pěti stupňů lavinového nebezpečí.

Podle předpovědi počasí pro Polsko se v pátek v oblastech ležících na severu, západě a ve střední části země očekává mrznoucí déšť.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na severu Slovenska trvá kalamita, riziko lavin se snížilo

18.01.2019 15:39 Na severu Slovenska přetrvává po vydatném sněžení kalamitní stav, v regionu pomáhají s…

Laviny v Rakousku letos zabily už 11 lidí včetně Čechů, v Bavorsku…

16.01.2019 18:04 Aktualizováno Navzdory tomu, že po dvou týdnech přestalo v bavorských a rakouských Alpách sněžit, zůstává riziko…

Na severu Slovenska trvá sněhová kalamita. Hrozí laviny, varuje horská…

16.01.2019 12:02 Na severu Slovenska přetrvává sněhová kalamita, desítky obcí kvůli přívalu sněhu vyhlásily…

V Alpách spadlo několik lavin, tisíce obyvatel Salcburku odříznuty od…

15.01.2019 19:36 Aktualizováno Riziko lavin se dnes v Rakousku mírně snížilo, ale zůstává vysoké a několik lavin spadlo i dnes. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama