Rozbouřený Balt zaplavuje sever Polska a Kaliningrad, vichr smetl autobus ze silnice

Třináct lidí dnes utrpělo zranění jihovýchodně od Varšavy, když autobus, kterým cestovali, při silném poryvu větru vyjel ze silnice a převrátil se. Život lidem na severu Polska i v ruské Kaliningradské oblasti komplikuje rozbouřené Baltské moře, z něhož se voda vylévá na pevninu. V horách na jihu Polska hrozí nebezpečí lavin.

Přidejte svůj názor

Velké vlny
doporučujeme

Nehoda autobusu se stala kolem 01:00 SEČ nedaleko města Garwolin na hlavním silničním tahu spojujícím Varšavu a Lublin, uvedla na svých internetových stránkách státní Polská televize. V autobuse cestovalo 50 lidí. Kromě toho, že vál silný vichr, vydatně sněžilo a silnice byla kluzká.

Ve Fromborku, který leží u Viselského zálivu, se voda z rozbouřeného moře rozlila po místním přístavu. Hasiči tam dovezli pytle s pískem a zabezpečili budovu správy přístavu i smažírnu ryb.

Zaplavení některých ulic hrozí i v Gdaňsku, kvůli bouři na Baltu stoupá hladina řeky Elblong. Už ve středu se pro veřejnost zavřelo oblíbené molo v Sopotech. V některých částech polského pobřeží Baltu platí nejvyšší stupeň ohrožení záplavami. V oblasti fouká silný severní vítr.

Vlnobití a záplavy poničily část přímořské promenády ve městě Světlogorsk v ruské Kaliningradské oblasti, informuje server Lenta.ru.

zdroj: YouTube

Na polské straně Vysokých Tater v Dolině Roztoki podle internetových stránek zpravodajské televize TVN24 spadla lavina. Na místo se vydala horská služba, protože měla podezření, že tam zůstali dva lidé. Šlo ale o planý poplach. V těchto horách i v Krkonoších platí třetí z pěti stupňů lavinového nebezpečí.

Podle předpovědi počasí pro Polsko se v pátek v oblastech ležících na severu, západě a ve střední části země očekává mrznoucí déšť.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Supertropy v Evropě: Vlna veder z Afriky vrcholí. Hlášeny první oběti

26.06.2019 19:15 Aktualizováno Do jižní, západní a střední Evropy dorazila z Afriky vlna veder, která zejména ve Francii vyvolává…

Evropu zasáhly mohutné bouře. Několik zraněných

22.06.2019 12:25 Při bouřích a lijácích, které se v noci na dnešek přehnaly nad západním Švýcarskem a severem Itálie…

Francie vyhlásí stav přírodní katastrofy, bouře zanechaly totální zkázu …

16.06.2019 19:14 Aktualizováno Po prudkých deštích a krupobití, které zničilo úrodu, na jihovýchodě Francie, vláda vyhlásí stav…

Bouře pustošily Francii: Mrtvý turista, kroupy jak ping-pongové míčky,…

16.06.2019 07:37 Aktualizováno Jednapadesátiletý turista z Německa přišel o život za prudké bouřky v Horním Savojsku ve Francii,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama