Na severu Slovenska trvá kalamita, riziko lavin se snížilo

Na severu Slovenska přetrvává po vydatném sněžení kalamitní stav, v regionu pomáhají s odstraňováním sněhu také hasiči. Riziko lavin ve slovenských horách se snížilo. Vyplývá to z informací úřadů, hasičů a horské služby.

Přidejte svůj názor

Vysoké Tatry, Lomnický štít
doporučujeme

Sněžení nejvíce zasáhlo okresy Námestovo, Čadca a Kysucké Nové Mesto, kde zůstala v platnosti mimořádná situace, která tam byla vyhlášena v předchozích dnech. Přibližně 70 profesionálních a dobrovolných hasičů ve dvou obcích odstraňuje nánosy sněhu ze silnic, parkovišť a ze střech budov.

Ve čtvrtek slovenští hasiči na severu země poprvé použili vrtulník, kterým pomocí tlaku vzduchu odstraňovali sníh ze stromů a elektrických vedení, aby zabránili jejich popadání.

Dříve v tomto týdnu na pomoc při zvládnutí kalamity armáda na severu země nasadila vojáky.

Ve slovenských horách se oproti předchozím dnům snížilo lavinové nebezpečí. Ve Vysokých a v Západních Tatrách platí třetí stupeň z pětidílné mezinárodní škály, v ostatních pohořích je hrozba lavin ještě nižší. Ve vysokohorském terénu je místy až dva a půl metru sněhu.

Slovensko ministerstvo vnitra informovalo, že v souvislosti se sněhovou kalamitou bylo letos vyhlášeno již téměř sto mimořádných situací, tedy nejvíce za poslední roky.

Přívaly sněhu v uplynulých dnech zasáhly také německé a rakouské Alpy. Varování před nebezpečím lavin bylo dříve v tomto týdnu zmírněno v některých spolkových zemích Rakouska.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nad Česko se dostal písek ze Sahary. Páteční déšť vám auto rozhodně neumyje

24.04.2019 11:19 Už o víkendu se do ovzduší nad Evropou dostaly částice písku z africké Sahary. Během dneška…

loading...

Portugalsko zápolí s lesními požáry. Bude se opakovat tragédie z roku 2017?

27.03.2019 07:32 S několika ohnisky požárů v severním Portugalsku bojují stovky hasičů. Jejich úsilí komplikoval…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama