Sněžení zasáhlo i východ Rakouska, vídeňský okruh uzavřen pro kamiony

Východ Rakouska v noci na dnešek postihlo silné sněžení, které způsobilo komplikace v dopravě. Část vídeňského okruhu byla dočasně uzavřena pro nákladní automobily. V některých místech rakouských hor nadále panuje vysoký stupeň nebezpečí lavin. Ve Štýrsku lavina zabila 63letého turistu, informovala agentura APA.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Kvůli silnému sněžení byla dnes ráno na tři hodiny uzavřena pro vozy nad 3,5 tuny dálnice A21, která je součástí vídeňského okruhu.

Dopravní situace je ale kvůli sněhu komplikovaná v celé východní části Rakouska. Autoklub ÖAMTC varoval řidiče, aby se připravili na zácpy. V okolí Vídně došlo k řadě dopravních nehod, které si vyžádaly několik zraněných. Po srážce vozů u dolnorakouské Kremže zůstal na místě dokonce jeden mrtvý. Dopravní problémy dnes kvůli sněhu hlásí také jihorakouská spolková země Korutany.

Na řadě míst rakouských hor dál platí vysoké stupně lavinového nebezpečí, i když oproti prvním lednovým týdnům již situace není tak napjatá. Ve vyšších polohách Ybbstalských Alp je v platnosti třetí z pěti stupňů lavinového nebezpečí.

V neděli zasypala lavina 63letého rakouského turistu v horách nedaleko štýrského města Leoben. Záchranáři jej pod sněhem našli při pátrací akci v noci na dnešek. Podle agentury APA byl muž na výletě sám, měl ale potřebné vybavení a v místech, kde se pohyboval, se vyznal. Lavina se nicméně podle dosavadních poznatků utrhla jeho vinou.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nad Česko se dostal písek ze Sahary. Páteční déšť vám auto rozhodně neumyje

24.04.2019 11:19 Už o víkendu se do ovzduší nad Evropou dostaly částice písku z africké Sahary. Během dneška…

loading...

Portugalsko zápolí s lesními požáry. Bude se opakovat tragédie z roku 2017?

27.03.2019 07:32 S několika ohnisky požárů v severním Portugalsku bojují stovky hasičů. Jejich úsilí komplikoval…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama